Belediye'nin elektriği borcundan dolayı kesildi

Belediye'nin elektriği borcundan dolayı kesildi

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk: ''Geçmiş döneme ait elektrik borçlarından dolayı, belediye hizmet binası ve 6 tesisin elektrikleri kesildi''


ADANA (AA) - Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, geçmiş döneme ait elektrik borçlarından dolayı belediye hizmet binası ve 6 tesisin elektriklerinin kesildiğini söyledi.


Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, diğer belde belediyeleriyle birlikte Ceyhan Belediyesi'ni 100 milyon 653 bin 780 lira bir borçla teslim aldıklarını belirtti.


Borçların eski döneme ait olduğunu vurgulayan Öztürk şöyle konuştu:


''Bugün bizim başımıza talihsiz bir olay geldi. Kesme ihbarnamesi bulunmadan Ceyhan Belediyesi hizmet binası olmak üzere Fen İşleri, Park Bahçe, Temizlik, Hayvan Barınağı, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve spor salonunun elektrikleri borcundan dolayı kesildi. Toroslar EDAŞ'tan yaklaşık olarak 980 bin TL belediyenin borcu bulunduğunu öğrendik.


Belediye hizmet binasını 145 bin lirasını ödeyerek 4 taksite bağlayarak elektriğini açtırdık. Ancak diğer 6 tesisin elektriği henüz açık değil. Bunlarla ilgili yapılandırma süreci içerisine girdik ve kabul görülürse açılacak, görmezse dahi hizmet etmeye devam edeceğiz. Ciddi bir borç batağında olan Ceyhan Belediyesi'nin borçlarını ivedilikle ödeyerek, halkımıza hizmet etmeye yılmadan devam edeceğiz.''


Öztürk, Ceyhan Belediyesi'nin en az 6 yıllık elektrik borcu bulunduğunu, geçmiş yönetim döneminde kesilmesi gereken elektriğin, kendileri devraldıktan sonra kesilmesini anlayamadıklarını ifade etti.


Elektriklerin sorgusuz sualsiz, alelacele kesilmesinin doğru olmadığını anlatan Öztürk, ''Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz, nerede yaşıyoruz. TEDAŞ'ı özel şirket devralmış olabilir, borçları da tahsil etmekle mükelleftir, ama hiç ihbarnamede bulunmadan direk elektriğin kesilmesine ciddi bir kasıt olarak görüyorum'' şeklinde konuştu.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 06:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63