"Ben Deliyim" Diyen Gaspçı Arkadaşını Suçladı!

Adana’da bir kişiyi portakal bahçesinde darp ettikten sonra 1 dolar ve 12 lira parasını gasp eden zanlının, suçu arkadaşının işlediğini söyleyerek "ben deliyim" dediği öğrenildi.


Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesine bağlı Yenibey Mahallesi’ndeki portakal bahçesine giden Halil Özoğlu’nu (26) sopayla darp eden şahıslar, üzerindeki 1 dolar ve 12 lira parayı alıp kayıplara karıştı.
Özoğlu, olayın ardından polise giderek gasp edildiğini söyledi. Polis şikayet üzerine yaptığı araştırmada Özoğlu’nu gasp eden zanlılardan İbrahim S.’yi (23) yakaladı. Özoğlu da şahsı teşhis etti. Ancak zanlının, Özoğlu’nu kendisinin gasp etmediğini, Yenibey Mahallesi’nde arkadaşlarıyla gezerken Özoğlu’nu portakal bahçesinde eroin kullanırken gördüklerini ileri sürerek, "Biz burada eroin içme dedik o da bize ’bana karışamazsınız’ deyince arkadaşlar darp etti. Macit Can Ü. (23) isimli arkadaşımız Özoğlu’nun üzerindeki paraları aldı, ben gasp işine karışmadım" dediği öğrenildi.
Ayrıca zanlı, kendisinin deli olduğunu söyleyip polise, "zeka geriliği" olduğunu gösteren bir rapor verdi. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen zanlı, bu sırada basın mensuplarına kendisine iftira atıldığını söyledi. İbrahim S., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63