Briketçilere Yeni Bir Site Geliyor

Briketçilere Yeni Bir Site Geliyor

Küçük Sanayi Sitesi’nin girişi ile Asri Mezarlık arasında hizmet veren briketçileri ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, esnafın buraya sıkışıp kaldığını ifade ederek, “Briketçi esnafımız artık buraya sığmıyor. Daha geniş bir alanda hizmet vermeleri için çalışmaları başlattık” dedi.


Briketçi esnafının Seyrantepe, Asri Mezarlık, Küçük Sanayi Sitesi ve Gazikent Mahallesi’nin arasında sıkışıp kaldığını belirten Şahin, “Hem buradaki mahalle sakinleri için iyi bir görüntü olmuyor hem de esnafımız artık kendini yenileyip daha modern bir ortamda çalışmak istiyor. Biz de esnafımız ziyaret ederek onların sıkıntılarını dinledik. Birlikte oturup yeni bir site için fikirler ürettik. Onların da mahalle esnafının da memnun olacağı bir alanı belirledik” diye konuştu.


Briketçi esnafının yaklaşık 30 yıldır bu alanda hizmet verdiğini, ancak gelişen ve büyüyen bir Gaziantep ile birlikte esnafın artık şehir içinde kaldığını aktaran Başkan Şahin, “Biz seçim sürecinde halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Durumu ve çalışma şartları iyi olmayan esnaf gruplarının çalışma ortamlarını düzelteceğimizi söylemiştik. Bugün de bu sözlerden birisi olan briketçiler esnafını ziyaret ettik ve yeni yer çalışması ile ilgili fikirler aldık. En kısa zamanda onlara yeni bir site alanı vereceğiz ve esnafımızı buraya taşıyacağız” şeklinde konuştu.


Yeni sitenin Gazikent/Burak mahallesinin kuzeyinde bulunan Kıraçtepe çamlık mesire alanın yaklaşık 400 metre kuzeyindeki alana taşınacağını aktaran Şahin, esnafın burada daha kolay ve rahat bir ortamda çalışacağını kaydetti.
Sadece briketçileri yeni sitede olmayacağını dile getiren Şahin, kentin değişik bölgelerinde bulunan diğer briketçiler ile karocular ve mermercilerin de bu sitede yer alacağını sözlerine ekledi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63