bu fotoğrafın ilginç bir hikayesi var

patates hasadının başlamasıyla bunu fırsat bilen dar gelirli aileler, çocuk, kadın, erkek tarlalara gelerek başak yani tarladan toplanmayan ürünleri toplayıp evlerine götürdü. 

bu fotoğrafın ilginç bir hikayesi var


Çukurova’nın bereketli topraklarında Türkiye’nin ilk erkenci patatesi yaklaşık 25 gün önce hasat edilmeye başlandı. Patates hasadının başlamasıyla birlikte pazardaki kilosu 8 lira olan patatesin fiyatı da 3 ila 4 liraya kadar düştü. Dar gelirli aileler de tarlalara hücum ederek başak toplamak için sıraya girdi. Başak toplayıp eve götürmek için kimi kucağında çocuğuyla kimi de yanında çocuğuyla tarlaya geldi. Çocuk, kadın, anne, baba tarlalarda ellerinde torba ve kovalarla başak aradı. Ancak başak toplayan çok olunca çoğu vatandaş beklediği kadar başak toplayamadı. 
Fevziye Akkuş isimli kadın maddi durumları iyi olmadığı için başak toplamaya geldiğini, mecbur olmasa başak toplamaya gelmeyeceğini söyledi. 
Tarlaya gelen bir baba ile oğul da ilginç görüntüler oluşturdu. Küçük yaşına rağmen topladığı başağı torbaya koyup onu da omzuna atarak götürmeye çalışan çocuk dikkat çekti. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 10:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
drsn
drsn - 2 ay Önce

adana çifcileri başakcıları polisle kuvaladı

SIRADAKİ HABER