Çelik kasa hırsızları kamerada!

Çelik kasa hırsızları kamerada!

Kayseri'de bir alışveriş merkezinin çelik kasasını sürükleyerek çalan hırsızlar, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin 15 kilometrekarelik alanda, güvenlik kamera kayıtlarını titiz bir şekilde incelemesi sonrasında yakalandı.


Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan bir alışveriş merkezinde meydana gelen olayda alışveriş merkezinin giriş kapısı camını kıran S.Ü. ve A.G., markete girerek çelik kasayı çalmıştı. Kasanın içerisinde bulunan yaklaşık 12 bin 500 TL birlikte kayıplara karışan S.Ü. ve A.G., Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği tarafından kurulan ekibin çalışmaları neticesinde yakalandı. Ekipler, hırsızlık olayının meydana geldiği alışveriş merkezi çevresinde bulunan 15 kilometre alandaki bütün güvenlik kamera görüntülerini izleyerek, hırsızları tespit etti. Kasayı çalan S.Ü. ve A.G.'nin Mersin'de ikamet ettiğini belirleyen ekipler, Mersin'de yaptıkları çalışma sonucu S.Ü. ve A.G.'yi oturdukları evde yakalayarak gözaltına aldı. Geçirildikleri sağlık kontrolünün ardından mahkemeye sevk edilen S.Ü. ve A.G., 'İş yerinden hırsızlık' ve 'Mala zarar verme' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.Kanal46


"HIRSIZLIK ANI SANİYE SANİYE GÜVENLİK KAMERASINDA"
Öte yandan, S.Ü. ve A.G.'nin alışveriş merkezinin çelik kasasını sürükleyerek çalması, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, alışveriş merkezinin camını kıran S.Ü. ve A.G., alışveriş merkezinden çaldıkları çelik kasayı sürükleyerek kaçırdıkları an be an kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63