"Çocuk Gelinler Olmasın" diye Manş Denizi’ni Yüzecekler

Adanalı sporcular Nesrin Olgun Arslan ve Halime Acet "Çocuk Gelinler Olmasın" diye Manş Denizi’ni yüzerek geçecek.


Adana, Seyhan, Çukurova, Güney, Tepebağ ve Beşocak Rotary Kulüpleri, 2430. Bölge Uluslararası Rotary 2015-2016 Dönem Guvernörü Canan Ersöz’ün "Çocuk Gelinler Olmasın" sloganıyla başlattığı farkındalık çalışmalarına çok büyük ve anlamlı bir proje ile adım attı.


Dönem içerisinde kız çocuklarına erken yaşta evlenmelerini önlemek ve farkındalık oluşturaraak toplumu bilinçlendirmek için birçok proje yapacak olan rotary kulüpleri, "Çocuk Gelinler Olmasın" sloganıyla Manş Denizi’ni aşacak ilk Türk kadın takımının iki Adanalı sporcusunu hava alanından uğurladı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün destekleriyle Adanalı 2 kadın sporcu Nesrin Olgun Arslan ve Halime Acet zorlu bir geçiş olan Manş Denizi’ni geçerek bir ilke imza atacaklar.


Daha önce Manş Denizi’ni ilk kez geçen Türk kadın yüzücü unvanını elinde bulunduran Nesrin Olgun Arslan ve Manş Denizi’ni rekorla geçen yüzücü olan Erdal Acet’in kızı Halime Acet, “Hem bir kadın, hem de bir Adanalı olarak zorlu bir parkur olan Manş Denizi’ni ’Çocuk Gelinler Olmasın’ diyerek geçecek olmanın sorumluluğu ve ayrıcalığını yaşıyoruz. Bize bu fırsatı veren Hüseyin Sözlü ve 6 Adana Rotary Kulübü’ne çok teşekkür ederiz” dedi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63