Cuma Hutbesinde Milli Birlik Çağrısı

Cuma Hutbesinde Milli Birlik Çağrısı

Türkiye’de son günlerde yaşanan terör saldırılarının ardından Cuma namazı hutbesindeBirlik ve Beraberliğimizin Harcı: Kardeşliğimiz” konusu ele alındı.


Adana’daki camilerde Cuma hutbesinde son günlerde yaşanan terör olaylarına atıfta bulunularak birlik, beraberlik vurgusu yapıldı. Birlik ve beraberliğin imanın gereği ve yüce Allah’ın emri olduğunun hatırlatıldığı hutbede, "Masum canların katledilmesine sebep olanlar, kardeşlik ve huzurumuza saldıranlar bunun hesabını elbet bir gün Allah’a vereceklerdir" denildi.


Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan hutbede şu ifadeler yer aldı:
"Gelin kardeşi kardeşe kırdırmak için körüklenen fitne ateşini basiret, hikmet, bilgi ve irfanla söndürelim. Birçok mihrakın güdümünde olan gözü dönmüş terör, ülkemizin huzurlu havasını ortadan kaldırmak üzere yeniden harekete geçmiştir. Neredeyse her gün bir şehit cenazesi, memleketimizin birlik ve esenliği üzerine kara bir haber olarak düşmektedir. Bu haberler, milletçe ihtiyaç duyduğumuz kardeşliğin husumet ve nefretle yer değiştirmesinde ne yazık ki bir hayli etkili olmaktadır. Masum canların katledilmesine sebep olanlar, kardeşlik ve huzurumuza saldıranlar bunun hesabını elbet bir gün Allah’a vereceklerdir. Yüreklerimizi dağlayan elim hadiselerin yaşandığı şu zorlu günlerde hepimize düşen, bir kez daha birbirimize sımsıkı kenetlenmektir; dinimiz, güzel ülkemiz, milletimiz ve kardeşliğimiz üzerinde oynanan oyunlara izin vermemektir."


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2015, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63