DOHAYKO’da Yeni Yönetim Dönemi

DOHAYKO’da Yeni Yönetim Dönemi

1995 yılında doğa dostu gönüllü insanlar tarafından Adana'da kurulan’da (Doğayı Hayvanları Koruma Derneği) yeni yönetim kurulu göreve başladı.


Doğa dostu insanlar tarafından Adana’da kurulan DOHAYKO, doğa-insan ilişkilerinin ve doğal değerlerin tanıtılması, sevdirilmesi, doğayı ve onun parçası olan hayvanları koruma bilicinin yaygınlaşmasını ilke edinerek kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana doğayla ilgili sorunlara kamuoyunun dikkatinin çekilmesi, hayvanların korunmaları, yardıma muhtaç olanların bakım ve sağlıklı yaşam koşullarının oluşturulması, barınaklar kurulması ve işletilmesine destek sağlanması ve doğal yaşam ortamlarının arttırılması için çalışmalar yapmaktadır. Kuruluşundan bu yana basının ve kamuoyunun büyük desteğini gören DOHAYKO, okullardaki öğrencilerden camilerdeki cemaate kadar toplumun çok farklı kesimlerine hayvanların yaşam hakları hakkında bilgilendirme çalışmaları yapmış, özellikle sahipsiz hayvanlar ile ilgili çözümün, onları vurmak ve zehirlemekle değil, aşılayıp, kısırlaştırma ile olacağının önemini vurgulamışlardır.


 


YENİ DÖNEM, YENİ PROJELER ve DİNAMİK BİR YÖNETİM KURULU


 


DOHAYKO yeni yönetim dönemine AB Veteriner Hekimler Platform Temsilcisi Mete Betin başkanlığında daha da dinamik ve bugüne kadar verdikleri hizmetlerin üzerine çıkacak projelerle başlamıştır. Başkan yardımcılığı görevini Esin Parlak’ın üstlendiği dernekte, yönetim kurulu Aysun Bektar, Süheyla Akalın, Zerrin Işıldar, Prof. Dr. Nazan Koluman, Çiçek Gülek, Asuman Beksarı, Ufuk Akgül, Selahattin Yakın ve Nesrin Çıtırık’tan oluşmaktadır. Yönetim Kurulu Başkanı Mete Betin, yeni dönemde derneğin birçok sivil toplum kuruluşu ile ortak çalışmalar yapacağını, hayvan haklarını hukuksal alanda daha güçlü bir hale getirmek için özellikle genç bireylere “şiddete karşı sevgi” temasını işleyecek projelere öncelik verileceğini ve çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından sivil toplum kuruluşlarına verilen hibelerden faydalanarak yapılacak projelerle, derneğin vizyon ve misyonuna uygun toplumda konu ile ilgili sosyal duyarlılığı arttırıcı faaliyetlere imza atacaklarını, vurgulamıştır.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67