Dülük Baba Parkı’na Ziyaretçi Akını

Dülük Baba Parkı’na Ziyaretçi Akını

Şehitkamil Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve bölgenin en büyük biyolojik gölet ve şelalesini barındıran Dülük Baba Tabiat Parkı 2014 yılının ilk 6 ayında yaklaşık 300 bin kişiyi ağırladı.


Hafta sonunu ailece değerlendirmek isteyen Gaziantepliler, Dülük Tabiat Parkına akın ediyor.


Şehitkamil Belediyesi tarafından baştan sona bakım değişime uğrayan ve içerisinde biyolojik gölet ile biyolojik şelalesini de içinde barındıran Dülük Tabiat Parkı vatandaşların akınına uğruyor. Vatandaşların doğa ile iç içe, su ve kuş sesinin birbirine karıştığı huzurlu bir gün geçirmelerini sağlıyor. Özelikle hafta sonunun yoğun olduğu tabiat parkını, günde ortalama 2 bin kişi ziyaret ediyor.
Geçmiş dönemlerde su ve yeşil yoksunu diye tabir edilen Gaziantep, özellikle Şehitkamil Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerle yeşil alan açığını kapatıyor. 24 saat güvenlik görevlilerince korunan Dülük Tabiat Parkı, vatandaşlar tarafından tam not alırken, aileler huzurlu ve güvenli bir ortamda piknik yapıyor. Gaziantep’e ayrı bir renk katan Dülük Tabiat Parkı, geçirdiği değişimle Türkiye’nin her yerinden ziyaretçi akınına uğruyor. Yapılan belirlemelere göre Dülük Tabiat Parkı, 2014 yılının ilk 6 ayında yaklaşık 300 bin misafiri ağırladı.
DÜLÜK TABİAT PARKI MUHTEŞEM BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU
Dülük Tabiat Parkına piknik yapmaya gelen vatandaşlar, “Hafta sonunu iyi değerlendirmek ve iş yorgunluğu stresini atmak için ailece Dülük Tabiat Parkına geldik. Etrafta da göründüğü gibi binlerce vatandaş şuanda hafta sonunu geçirmek için aileleriyle birlikte Dülük Tabiat Parkına pikniğe gelmişler. Eskiden Dülük Tabiat Parkı kötü görünüme sahip olduğu için buralara hiç gelmiyorduk. Şehitkamil Belediyemiz Dülük Tabiat Parkını gerçekten yaşanabilir bir park haline getirdi. Gaziantepliler için ciddi bir kazanım oldu. Biyolojik gölet ve şelalesinden yeşil alanına, çocuk oyun parklarından, çeşmesine, mescidine, oturma banklarına ve yürüyüş parkuruna kadar her şey düşünülmüş durumda. Dülük Tabiat Parkı gerçekten muhteşem bir görünüme kavuştu ve hayran kaldık. Bizim buradaki tek görevimiz, Şehitkamil Belediyemizin bize armağan ettiği bu alanı temiz tutmak, iyi kullanmak ve gelecek nesillere nasıl bulduysak öyle bırakmak. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve emeği geçen herkese böylesine güzel bir parkı bizlere armağan ettikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63