Evden Kaçan 15 Yaşındaki Kız Polise Sığındı

Evden Kaçan 15 Yaşındaki Kız Polise Sığındı

Adana’da evden kaçan 15 yaşındaki kız çocuğu 155’i arayarak "evden kaçtım ailemle kalmak istemiyorum beni alır mısınız" diyerek polise sığındı.


Edinilen bilgiye göre olay, Çukurova ilçesine bağlı Beyazevleri Mahallesi Baraj Yolu Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, ailesiyle problemleri olan 15 yaşındaki B.G. sırt çantasını alıp evden çıktı. Bir süre sonrada ailesine SMS atarak "ben intihar edeceğim" dedi.


Kız çocuğu daha sonrada 155’i arayarak "Evden kaçtım ailemle kalmak istemiyorum. Gidecek yerim yok beni alır mısınız" dedi. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri hemen harekete geçerek kızın verdiği adrese gitti. Kadın polis, kız çocuğunu polis otosuna alıp götürdü. Bu arada aile de 155’i arayarak 15 yaşındaki kızlarının evden kaçtığını kendilerine de "intihar edeceğim" diye SMS attığını söyledi.


Polis, kızın isminden yaptığı araştırmada ailenin intihar edecek dediği kız çocuğunun polise sığınan B.G. olduğunu belirledi. Kız çocuğunun ailesinin baskı uyguladığını ileri sürerek evden kaçtığını söylediği öğrenildi. Kız çocuğunun psikiyatri ile görüştürüldükten sonra ailesini istememeye devam ederse yurda yerleştirileceği öğrenildi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2015, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63