Evini su basan kadın gözyaşlarına boğuldu!

Evini su basan kadın gözyaşlarına boğuldu!

Adana’da etkili olan sağanak su baskınlarına neden oldu. Bodrum kattaki evini su basan kadın, “Temizliğe giderek zar zor yaşamımı sürdürüyorum ama her yağmurda su basıyor” diyerek gözyaşı döktü.


Dün başlayan ve aralıklarla etkisini sürdüren yağmur, kentte hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Duvarların, ağaçların ve elektrik direklerinin devrilmesinin yanı sıra bir çok evi su bastı. Eşyaları sular altında kalan ve kullanılamaz hale gelen vatandaşlar adeta isyan etti. ASKİ ise baskınlara yetişmekte güçlük çekiyor.
“TEMİZLİĞE GİDEREK EV KİRALIYORUM, HER YAĞMURDA SU BASIYOR”
Evini su basan vatandaşlardan Selver Tatarlı, temizliğe giderek geçimini sağladığını belirterek, “Zor şartlar altında burayı tuttum ama her yağmurda su basıyor. Eşyam kalmadı. Hepsi su altında. Yetkililerden yardım bekliyorum. Eşimle ayrıldık, 3 çocuğumla tek başıma ayakta kalmaya çalışıyorum” diye konuştu.
Kaymakamlığa yardım için başvurduğunu ifade eden Tatarlı, “Gelen yetkililer ‘evin büyük olduğu için lüks daire kategorisine giriyor yardım yapamayız’ dediler. Evim lüks değil, ama büyük olduğu için lüks diyorlar. Kirası aylık 300 lira. Temizliğe giderek kirayı veriyorum ama her yağmurda su basıyor. Evim bodrumda diye ucuz ama büyük olduğu için lüks görünüyor” ifadelerini kullandı.
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63