Gizem'in adı Anaokulu'nda yaşayacak

Gizem'in adı Anaokulu'nda yaşayacak

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, akrabası tarafından vahşice öldürülen 6 yaşındaki Gizem Akdeniz'in adının ilk açılan anaokuluna verilerek adının sonsuza kadar yaşatılacağını söyledi.


Gizem Akdeniz'in ismi parktan sonra bir de anaokulunda sonsuza kadar yaşayacak. Coş, akrabası tarafından öldürülen 6 yaşındaki Gizem Akdeniz'in Adana ve tüm Türkiye'yi yasa boğduğunu belirterek, "Minik yavrumuzun adının sonsuza kadar yaşatılması için milli eğitim müdürlüğüne açılacak ilk anaokuluna Gizem Akdeniz'in adının verilmesi talimatı verdim. Bundan sonra açılışını yapacağımız ilk anaokulu Gizem Akdeniz'in adını taşıyacak" dedi.
Gizem Akdeniz bundan yaklaşık 1 ay önce bir pazar günü parka çıktıktan sonra kaybolmuş, 2 gün sonra akrabası Süleyman Akdeniz tarafından önce bıçaklanarak daha sonra da diri diri yakılarak öldürülmüş halde bulunmuştu. Daha sonra Süleyman Akdeniz'in, Gizem Akdeniz'i ablası Gamze Akdeniz'i evlenmek için kendisine vermedikleri için öç almak için öldürdüğü ortaya çıkmıştı. Bu olay Türkiye genelinde büyün infial oluşturmuş, çocuklara karşı işlenen suçların cezasının artırılması için TBMM'ye yasa teklifi verilmişti.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 07:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67