"Hayatını Biliyorum Peygamberimi Seviyorum"

Kahta ilçesinde, “Hayatını Biliyorum Peygamberimi Seviyorum” projesi kapsamında, dereceye girenlere ödülleri verildi.


ADIYAMAN (AA) - Kahta İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliği ile hazırlanan "Hayatını Biliyorum Peygamberimi Seviyorum" projesi kapsamında Kahta Kültür Sitesinde düzenlenen program İstiklal  Marşının okunmasıyla başladı.


 İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil Tünçmen, programda yaştığı konuşmada, Hz. Peygamberin  insanları iyiye, doğruya, güzele yönlendirmiş ve onları hakka çağıranların mükafatlandırılacağı müjdesini verdiğini ifade etti.


Hz. Muhammed'e inanan herkesin onun hayatını bilmesini gerektiğine vurgu yapan Tunçmen, "Peygamberimiz getirdiği ilkeler sayesinde insanları inkar ve cehaletin karanlığından çıkarıp İslam’ın aydınlığıyla tanıştırmıştır. İslam inanç esaslarından biri olan peygamberlere iman, onların hayatlarını öğrenmeyi gerektirir. Bilgi, imanın önemli bir boyutunu oluşturur ve inanç bilgi ile güçlenir. Hz. Peygamberin hayatını Kur’an-ı Kerim’den bağımsız düşünmek mümkün değildir çünkü Kur’an ona nazil oldu" diye konuştu.


Program, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, dernek başkanlarına plaketlerinin sunulması ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.


Düzenlenen programa Kahta Kaymakamı Metin Esen, kurum amirleri, okul müdürleri, dernek başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2014, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67