İşadamı Mustafa Boydak serbest bırakıldı!

İşadamı Mustafa Boydak serbest bırakıldı!

FETÖ soruşturması çerçevesinde örgüte yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan Mustafa Boydak serbest bırakıldı. 3 kişi ise tutuklandı.


FETÖ’ye destek sağladığı iddialarıyla önceki günlerde Kayseri’de Boydak Holding yöneticileri ile Boydak Eğitim Kültür Vakfı üyelerinden yönetim kurulu ve Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak ve insan kaynakları yöneticileri Halit Bayhan salıverildi. Şükrü, Bekir ve İlyas Boydak ise, tutuklandı.


Salıverilmesinin ardından açıklamada bulunan Mustafa Boydak, “Türk adaletine güveniyoruz” dedi.


Darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ/PYD soruşturması kapsamında Boydak Eğitim ve Kultür Vakfı üzerinden mali finans sağladıkları ve örgüte yardım, yataklık yaptıkları gerekçesiyle KAYSO ve Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, yönetim kurulu üyesi Şükrü Boydak ile holdingin insan kaynakları yöneticisi Halit Bayhan evlerinde cuma günü saat 07.00 itibarıyla evlerinde arama yapıldı. Aynı soruşturma çerçevesinde haklarında gözaltı kararı bulunan Bekir ile İlyas Boydak, Emniyet Müdürlüğü’ne gelirken, İstanbul’daki Nışantaşı Amerikan Hastanesi’nde 2 hafta gönce geçirdiği mide ameliyatı nedeniyle yatan Hacı Boydak’ın talimatla ifadesinin alınmasına karar verildi.


Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi’nde ifadeleri alındıktan sonra önceki gün öğle saatlerinde Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Adli tabipliğe elleri kelepçeli olarak, geniş güvenlik önlemleri altında 5 ayrı ekip otomobilleriyle getirilen Mustafa, Şükrü, İlyas ve Bekir Boydak ile Halit Bayhan, Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadeleri alındıktan sonra tutuklanmaları istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Dün saat 13.00’de başlayan bugün saat 05.30’a kadar süren yargılanma sonucu Kayseri Sanayi Odası ve Boüydak Holding yönetim kurulu başkanı Mustafa Boydak ile şirket ve vakıf yöneticisi Halit Bayhan yurt dışı yasağı ve ‘Denetimli Serbestlik’ koşuluyla salıverildi.


Eşi Aliye Boydak’ın ‘FETÖ örgütünün ablası’ olduğu gerekçesiyle bir hafta önce tutuklandığı, yönetim kurulu üyesi üyesi Şükrü Boydak, amca çocukları Bekir ve İlyas Boydak ise tutuklandı.


Adliye çıkışında, kendisini alkışlayan bir grup yakını ve çalışanlarına teşekkür eden Mustafa Boydak, gözaltı kararının bir süre önce kapatılan Boydak Eğitim ve Kultür Vakfıyla ilgili olduğunu anlattı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63