Kanaryalar "en güzel" seçilmek için yarıştı!

Kanaryalar

Mersin'de düzenlenen yarışmada 500 kanarya ırk ve güzelliklerine göre yarıştı.


Mersin'de gerçekleştirilen "Kanarya Irk ve Güzellik Yarışması"nda 500 kanarya 10 kategoride birinci olmak için yarıştı. Yarışma sonucunda dereceye giren kanaryaların sahiplerine madalya verildi.


Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu koordinatörlüğünde Mersin Kanarya Severler Derneği tarafından Yunus Emre Kültür Merkezi'nde "Kanarya Irk ve Güzellik Yarışması" düzenlendi. 


Sahiplerince getirilen yaklaşık 500 kanarya, duruş, tüy, baş ve gövde kıvrımları gibi 10 farklı kategoride değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda dereceye girenlere madalya verildi.


Mersin Kanarya Severler Derneği Başkanı Bilal Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mersin'de dernekleri tarafından bu yıl ilk kez yarışma düzenlediklerini söyledi.


Dün başlayan yarışmada yaklaşık 500 kanaryanın 10 kategoride yarıştığını anlatan Çelik, "Türkiye'nin her yerinden gelen kuşlar kıyasıya yarıştı. Kendi cinsine göre yarışma alanları gerçekleşti. Yarışma sonunda birinci olan kanaryaların sahiplerine madalya verdik" dedi.


Kanaryaların fiyatlarının 50 liradan başlayıp 6 bin liraya kadar değiştiğini ifade eden Çelik, önümüzdeki yıllarda katılımın daha çok olmasını beklediklerini sözlerine ekledi.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67