Kayseri’deki operasyonda herkes serbest!

Kayseri’deki operasyonda herkes serbest!

İş dünyası üzerindeki siyasi baskıların bir örneği de Kayseri'de yaşandı. Operasyon çerçevesinde gözaltına alınan Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak ve beraberindeki 7 kişi, serbest bırakıldı.


Kayseri’de 2 gün önce Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince yapılan operasyonda Boydak Holding Ceo’su Memduh Boydak ve 6 iş adamı gözaltına alınmıştı.


Dün sabah saatlerinde geçirildikleri sağlık kontrolünün ardından mahkemeye sevk edile iş adamlarında ilk olarak Memduh Boydak, iş adamları Mehmet Filiz ve Ahmet Türkmen, yapılan yargılama neticesinde adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.


Devam eden mahkemede, gözaltına alınan Veli Demirci, Özcan Karasu ile beraber iş adamları Necmi Somtaş ve Halil Gazezoğlu hakkında da adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verildi.


Boydak: "Türk adaletine ve hukuka saygımız, inancımız sonsuzdur. Aynı hassasiyeti beklemekte hakkımızdır."


Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak, serbest kaldıktan sonra yaptığı açıklamada herkesin ilgisine ve basın mensuplarına teşekkür ederek, şunları söyledi:


"Ülkemizin içinde bulunduğu terör olayları vardı ve içerde olmama karşın takip ettim ve dün 5 şehidimiz var. Bugün 2 tane şehidimiz olduğunu biliyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah ülkemiz terör belasından sıyrılmasını canı gönülden temenni ediyorum. Ülkemiz böyle bir gündemde iken böyle bir hadise ile gündeme gelmeyi arzu etmezdim."


"Biliyorsunuz 2 gündür buradayız" diyen Boydak, "Devam edegelen soruşturmadan dolayı buralardayız. 16 Eylül 2016 sabahı Melikşah Üniversitesi ile ilgili soruşturma kapsamında emniyet müdürlüğüne çağrıldım. Türk adaletine ve hukuka saygımız, inancımız sonsuzdur. Mütevelli heyet başkanlığını yürüttüğümüz Melikşah Üniversitesi ile ilgili sorulara içtenlikle cevap verdim. Ülkemizin yetişmiş insan gücüne katkı vermek amacıyla 2009 yılında öğrenci alımına başlayan ve yatırımlarla birlikte saygın bir eğitim ve öğretim kurumları arasına katılan Melikşah'ın gelişimi için katkıda bulundum, katkıda bulunmaya da çalışacağız, devam edeceğiz. Tabii bu üniversiteyi kurarken bir gün böyle bir davadan yargılanacağımız aklıma gelmedi. Pişman değiliz. Söz konusu ifademde belirttiğim gibi ülkemize, topluma, çevremize, doğduğumuz topraklara destek olmak, yaşadığımız dünyaya değer katabilmek... Attığımız her adımda pusulamız hukuki ve vicdanı prensipler ve onlara yüzde yüz saygıdır ve aynı hassasiyeti beklemekte bizim hakkımızdır." ifadelerini kullandı.


Memduh Boydak, hukukun üstün olduğu bir Türkiye özleminin hepimizin isteği olması gerektiğini belirterek, "Şahsıma Melikşah Üniversite ile ilgili adli mercilerce iletilen sorulara içtenlikle cevap verdim. Mahkemesi görülen arkadaşlarımızın da tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmelerini istiyoruz" diye konuştu.


Boydak, iki günlük süreçte kendilerini arayanların olduğunu aktararak, "Çeşitli sivil toplum kuruşları dostlarımızdan siyasi parti liderlerinden ve mensuplarından birçok destek telefonu ve mesajları aldık. Hepsine müteşekkiriz. Hepsine teşekkür ediyorum" dedi.


TÜRKİYE'DE BİR KOMEDİ OYNANIYOR


Serbest kalan Kayseri Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Filiz'in avukatı; "3 arkadaş serbest kaldı, 4 arkadaşımızın yargılanması devam ediyor. Devletimize, milletime her zaman güveniyoruz. Yapılan haksızlığı tasvip etmiyoruz. Bu insanlar Kayseri'de eğitime destek veriyor, istihdam sağlıyor. Bu insanların şehre katkısı var ve ortada haksızlık var ve giderilecektir" açıklamasını yaptı.


 


İşadamı Mehmet Filiz ise yaşananlara tepki göstererek, "Memduh bey ve ben ile Ahmet Türkmen hakkında tutuklamaya gerek kalmadı. Adli kontrol var. Diğer 4 arkadaşımızı bekleyeceğiz. Yapılan bir şey yok, olumsuzluk yok. Bu insanlar en önemli özellikleri eğitime verdikleri katkılardır. Hepsinin eğitime katkıları var. Tehdit etmeyi, bırakın elinden arsaları almayı; ceplerinden para vererek başkalarının çocuklarını eğitimine katkı veriyorlar. Yazıktır bu insanlara. Bu zülümdür. Bu resmen zulümdür. Yapılmaması lazım. Doğuda her gün insanımız askerimiz şehit oluyor. Türkiye birbirine giriyor. Maalesef insanlar birbirine düşman haline getiriliyor. Yazık bu millete. Yeter artık. Türkiye'de şuanda bir komedi oynanıyor. Memduh beye söyledim. Bir komedyanın Kayseri ayağı oynanıyor. Diğer arkadaşlarımızda çıkarda bu iş biter. Tek temennimiz budur" şeklinde konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 07:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63