Kocasının Bıçakladığı Kadını Komşusu Kurtardı!

Kocasının Bıçakladığı Kadını Komşusu Kurtardı!

Boşanmak istediği kocası tarafından bıçaklanan kadını komşu kadın yaralı halde kurtardı.


Adana’da çocuğuyla birlikte ekmek alıp evine giderken boşanmak istediği kocası tarafından bıçaklanan kadını komşu kadın yaralı halde evine sürükleyerek kurtardı.


Edinilen bilgiye göre, 6 yıl önce Yakup Ç. ile evlenen Gül Ç.’nin (39) bir çocuğu oldu. Ancak Gül Ç., evlendikten sonra eşinden sürekli şiddet gördüğü için boşanmaya karar verdi. Gül Ç., mahkemeye de başvurup kocasıyla ayrı yaşamaya başladı. Ancak Yakup Ç. bunu kabullenmeyerek eşinden boşanmayacağını söyledi. Çukurova ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi 77014. Sokak’ta oturan Gül Ç., çocuğuyla birlikte ekmek alıp evine giderken kocası yanına gelerek konuşmak istedi. Ancak Gül Ç. konuşacak bir şey olmadığını, boşanacağını söyledi. Çılgına dönen koca, yanındaki bıçakla çocuğunun gözleri önünde eşini bıçakladı. Sesleri duyup sokağa çıktığında komşusunun bıçaklandığını gören Dilek Taşdemir, Yakup Ç.’ye müdahale etti. Taşdemir kadını kocasının elinden alıp sürükleyerek evine götürürken, eşini 4 yerinden bıçaklayan şahıs çocuğunu da alarak kaçmaya başladı. Yakup Ç., mahalle sakinleri tarafından mahallenin otoyol girişinde yakalandı. Kısa sürede olay yerine gelen polis kocayı gözaltına alırken, Gül Ç. ise ambulansla Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bu arada Gül Ç.’nin annesi Havva Tekin ile teyzesi de olay yerine geldi. Anne Tekin, "6 yıldır yaptığın yetmedi mi, ne istedin kızımdan" diyerek gözyaşlarına boğuldu.
Genç kadının hayatını kurtaran komşusu Dilek Taşdemir, kadının ekmek poşeti elinde evine giderken kocasının yanına gelerek bıçaklamaya başladığını, bunu görünce hemen müdahale edip kadını kurtarıp evine çektiğini, kadının kanlar içinde kaldığını söyledi.


Zanlıyı yakalayan vatandaşlardan Ali Singar ise, sesler üzerine sokağa çıktığında kadını bıçaklayan ve kaçan birini gördüğünü, hemen peşinden koşup yakalayıp polise teslim ettiklerini söyledi.
Gözaltına alınan Yakup Ç., 100. Yıl Polis Merkezi’ne götürülerek sorguya alındı.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63