Mersin’de 15 Okula "Beyaz Bayrak"

Mersin’de 15 Okula

Mersin’de Beyaz Bayrak Projesi’nde dereceye giren 15 okula ödülleri verildi.


Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her derecede ve türdeki okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi amacını benimseyen Beyaz Bayrak Projesi kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü temsilcileri tarafından incelenen ve dereceye giren 15 okula ödülleri verildi.


Mezitli Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan törene, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent Sevdi, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Yalkın, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca törende yaptığı konuşmada, sürekli değişen ve dönüşen bir dünyanın içinde bulunduğumuzu belirterek, “Hayat bir yarış içerisinde ve bu yarış içerisinde geleceği planlayanlar daima bir adım önde olurlar. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği uygulanmasına başlanılan Beyaz Bayrak Projesi 4 yıl boyunca devam edecek. İlimizdeki diğer okullarında beyaz bayrak alan okulları örnek almaları lazım" dedi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2015, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63