Mikro kredi, hayatına "güzellik" kattı

Mikro kredi, hayatına

Mikro kredi alan Arzu Dokumacı: ''Mikro kredi desteğiyle kurduğum atölyede doğal sabun ve bitkisel krem üretip, çocuklarımın geçimini sağlıyorum"


ADANA (AA) - Mikro finans programı kapsamında kredi alan Arzu Dokumacı, ürettiği bitkisel sabun ve cilt bakım ürünlerinin patentini aldı.


Dokumacı, AA muhabirine, Adana Valiliği, Seyhan Belediyesi ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'nın yürüttüğü projeden yararlandığını, 2012'de aldığı bin lira kredi ile evinde ürettiği doğal sabun ve bitkisel kremleri pazarda sattığını söyledi.


Artan kredi desteği sayesinde atölye kurduğunu anlatan Dokumacı, şunları kaydetti:


''Egeli olup, zeytine de ilgi duyunca bir de çocukluktan gelen merak üzerine kozmetik ürün işine başladım. Sonraki süreçte aldığım kredi desteği sayesinde kurduğum atölyede doğal sabun ve bitkisel krem üretip, çocuklarımın geçimini sağlıyorum. Markamın patentini de aldım. Sedef, egzama, hemoroit, selülit kremi, leke ve kırışıklığa karşı keçi sütü sabunu, 10 karışımlı bitki çayı ve yeşil kahve üretiyorum."


Atölyesini genişletmeyi planladığını aktaran Dokumacı, ''Ürünlerim el yapımı. Seri üretime geçebilirsem makine ve kadın işçi almak istiyorum" diye konuştu.


Mikro finans programı Seyhan ilçe sorumlusu Fatoş Güneyli de 350 aktif üyeleri bulunduğunu, her birin farklı işlerle meşgul olduğunu kaydetti.


Adana Valiliği'nin desteğiyle faaliyetlerini sürdürmeye çalıştıklarını anlatan Güneyli, ''Maddi sıkıntı çeken girişimci kadınlara destek veriyoruz. Yeter ki onlar iş yapsın, aile bütçelerine katkıda bulunmak istesin. Haftalık kredilerle işlerini geliştirme fırsatı sunuyoruz'' diye konuştu.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67