Önce inandırdı, sonra dolandırdı!

Önce inandırdı, sonra dolandırdı!

Yaşlı adamdan aldığı 8 kilogram tulum peynirini açan bir vatandaş, çömleği geri getirince yaşlı adam gördüğü manzara karşısında şok oldu.


Kayseri'de sabah saatlerinde Mimarsinan Mahallesi'nde meydana gelen olayda, kendisini peynir satıcısı olarak tanıtan ve markette bulunan yaşlı adamı peynirin lezzetli diye kandırdıktan sonra bir çömlek tulum peynirini 50 TL'ye satan şahsın dolandırıcı olduğu ortaya çıktı.
Peyniri aldıktan sonra bir müşterisine satan yaşlı adam müşterinin durumu fark edip gelmesi sonucu neye uğradığını şaşırdı.
Kendini pazarlamacı olarak tanıtan ve köylerden peynir alıp şehir merkezinde sattığını söyleyen şahıstan aldığı çömleğin üstünde 300 gram peynir olduğunu, altında ise 7.5 kilogram toprak olduğunu gören yaşlı adam, polis ekiplerine haber verdi.
Olay yerine gelen polis ekipleri, marketin içerisinde bulunan güvenlik kameralarını inceledi.
"DOLANDIRICI GÜVENLİK KAMERASINDA"
Öte yandan, şahsın markete geldiği ve peyniri satmak için yaşlı adamı ikna etmeye çalıştığı görüntüler ise saniye saniye market içerisinde bulunan güvenlik kameralarına yansıdı.
Görüntülerde, şahsın otomobili ile markete geldiği ve bir şeyler konuştuktan sonra peyniri almak için otomobiline gittiği görüldü.
Otomobilden aldığı peyniri markete getiren şahsın, parasını alarak uzaklaştığı da görüntülere yansıdı.
Market sahibi Şakir Demir ise, "Arkadaş sabahleyin ‘peynir satıyorum’ diyerek markete geliyor.
Anlaşıyoruz ve peynirin tadına bakarak peyniri aldık. Bunun eve götürdüklerinde 250-300 gram peynir çıkıyor, altında ise tamamen deniz kumu çıktı. Bu işi yapanlardan şikayetçiyim. Görüntüleri de mevcuttur. Peynir çok hoşumuza gittiği için ağabeyime sattım. Ağabeyim bunu alıp eve götürdüğünde altında kum olduğunu görmüş ve geri getirdi" ifadelerini kullandı.
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63