Seri Cinayetler Titiz Çalışma ile Çözüldü

Seri Cinayetler Titiz Çalışma ile Çözüldü

Adana'da, kayın babasını ve eşini öldürdükten sonra sokak ortasında bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan şahsın katil zanlıları, polisin 50'den fazla güvenlik kamerasını incelemesi, iki mahallede 250 kişiyle yüz yüze görüşmesi ve kan izlerini takip etmesi sonucu yakalandı. İki kayın biraderin eniştelerini arkadaşlarına öldürttüğü ortaya çıktı.


Edinilen bilgiye göre, bir böcek ilaçlama şirketinde çalıştığı belirtilen Haydar D. (43), iddiaya göre eşi Tijen D.'nin (34) kendisini aldattığını düşüncesi ile cinayet planını yaptı. Çift, 30 Mayıs 2014 günü hastaneye gideceklerini söyleyip birlikte evden çıktı ancak Tijen D.'den bir daha haber alınamadı. Bunun üzerine Tijen D.'nin yakınları polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Haydar D. ise saat 21.30'da ailesinin huzurunu bozduğunu düşündüğü kayın babası Durdu B.’nin (60) Gülpınar Mahallesi 37055 Sokak’taki evini bastı. Kızı Y.İ.'nin gözleri önünde bahçede oturan kayın babasını tüfekle vuran Haydar D., daha sonra kayınvalidesi Vacide B.'yi hedef aldı ancak yaşlı kadın evin içine kaçıp kapıyı kilitledi. Haydar D., tekmeyle kapıyı kırmaya çalışırken kayın biraderi Musa B. elinden tüfeği aldı. Zanlı bunun üzerine olay yerinden kaçtı.
Polis, zanlı ve kaybolan eşini bulmak için çalışma başlattığı sırada merkez Sarıçam ilçesinde Çukurova Üniversitesi Yerleşkesi içinde ormanlık alanda bir kadın cesedinin bulunduğu ihbarı geldi. Bunun üzerine polis ekipleri olay yerine gittiğinde ölü bulunan kadının Tijen D. olduğunu belirledi. Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılan kadının 20 bıçak darbesiyle öldürüldüğü ortaya çıktı. Polis bir numaralı zanlı olarak kocasını aramaya başladı. Ancak bu kez de gece saat 22.30 sıralarında İstiklal Mahallesi'nde bıçakla öldürülmüş halde bir ceset olduğu ihbarı geldi. Polis olay yerine gittiğinde ölen kişinin eşini ve kayın babasını öldürdüğü iddiasıyla aranan Haydar D. olduğunu belirledi. Şahsın 5 bıçak darbesiyle öldürüldüğü tespit edildi. Haydar D.'nin cenazesi de otopsi yapılmak üzere eşinin bulunduğu adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.
Kayın biraderler, olaydan sonra eniştelerinin kendilerini öldürecekleri yönünde duyumlar alması üzerine harekete geçti. Kayın biraderler taziye çadırında mahallede arkadaşlarına eniştelerinin fotoğraflarını dağıttı. Bu sırada kayın biraderlerden Ufuk B., eniştesinin İstiklal Mahallesi'ndeki arkadaşı Barış Y.'nin evine gideceğini öğrendi. Bunun üzerine Fethi B. ile Hakan H. isimli mahalleden arkadaşları Ufuk B.’yi mahalleye götürdü. Bu arkadaşlar mahallede evin önüne pusu atarak Haydar D.'nin gelmesini bekledi. Bir süre sonra gelen Haydar D. bıçaklanarak öldürüldü. Şahıslar da otomobil ve motosiklete binerek kaçtı. Polis ihbar üzerin mahalledeki cesedi bularak inceleme yapmaya başladı. Yapılan inceleme sonucunda polis kayınbiraderleri ve olaya karıştığı ileri sürülen iki kişiyi aldı.
"POLİS YIKANAN OTOMOBİLDE HAYDAR'IN KAN İZİNİ BULDU"
Polis, olayla ilgili ilk etapta 7 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 7 kişiden 3'ü ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Polis, İstiklal ve Gülpınar Mahallesi'nde 250 kişiyle yüz yüze görüşme yaptı. Buna rağmen gözaltına alınan 2 kayınbirader ve 2 arkadaşı olayla ilgisi olmadıklarını ileri sürdü. Polis bunun üzerine çalışmayı derinleştirerek iki mahalledeki bütün güvenlik kameralarını tek tek inceleyip şahısların söyledikleri saatlerde aynı yerde olup olmadıklarını belirlemeye çalıştı. Ayrıca 50'den fazla güvenlik kamerası incelemesinde zanlıların Haydar D.'nin öldürüldüğü sokak etrafında sürekli gezdikleri tespit edildi. Bu şahısların bindiği otomobil ve motosikletlerinde kan izlerine rastlandı. Ayrıca yapılan incelemede zanlıların kan izlerini yok etmek için otomobili yıkadığı da belirlendi.
Polis zanlıların sorgusunun tamamlanmasının ardından kayın biraderleri, olayı organize etmek ve cinayete azmettirmek suçlamasıyla, iki arkadaşı da cinayeti gerçekleştirmek suçlamasıyla adliyeye sevk etti. Kayın biraderler ve 2 arkadaş tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sanıkların haklarındaki suçlamaları reddettiği öğrenildi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2014, 07:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66