Sokaktan Sahneye 50 Yıl

Sokaktan Sahneye 50 Yıl

Adanalı sanatçı Ercan Kont, sanat hayatının 50.yılını sahnede kutladı.


Seyhan Belediyesi’nin katkılarıyla Seyhan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, başkan yardımcıları ile tam kadro katıldı. Etkinlik öncesi Ercan Kont’un hayatını anlatan sinevizyon yayınlandı.
Sanata ve sanatçıya önem vereceklerini belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’nın verimli toprakları olduğunu ve çok sayıda sanatçı yetiştirdiğini belirterek bunlardan birinin Ercan Kont olduğunu söyledi. Başkan Karalar, "Çukurova verimli topraklar. Hem tarımda hem sanatta çok sayında sanatçı üretmiştir. Ercan ağabey de o isimlerden biridir. Ben kendisini çok eskilerden CHP Gençlik Kolları yıllarımdan tanırım. Kendisini çok severiz sayarız. O günlerden bu günlere hiç çizgisini değiştirmedi hep aynı kaldı, hiçte yaşlanmadı. Ben yıllar önce ’Bir kız bana emmi dedi’ şiirini ilk ondan dinledim. Büyük bir onurla, büyük bir şerefle Ercan ağabeyimi takdim ediyor" ifadelerini kullandı.
50 sanat yılını kutlamak için salonu dolduran konuklara teşekkür eden sanatçı Ercan Kont,"Gerçekten çok uzun yıllar beraber olduğumuz güzel toplumun güzel insanları, beni böyle bir ortamda yalnız bırakmadınız. Hepinize saygılar sunuyorum, her şey gönlünüzce olsun" şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından Başkan Karalar, Ercan Kont’a 50. yılın anısına bir plaket verdi.
Daha sonra etkinlik Ercan Kont’un şiir dinletisi ile son buldu.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2015, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63