TEOG Türkiye Birincisi: Başarıyı düzenli çalışarak elde ettim

TEOG Türkiye Birincisi: Başarıyı düzenli çalışarak elde ettim

Temel Eğitime Geçiş Sınavı (TEOG-1) Türkiye birincisi olan Malatya 91 Bin Dev Öğrenci Ortaokulu öğrencisi Ilgınsu Akıncı, “Başarıyı düzenli ders çalışarak elde ettim” dedi.


91 Bin Dev Öğrenci Ortaokulu Müdürü Adıgüzel Gökalp, beraberinde TEOG-1 Türkiye birincisi Ilgınsu Akıncı, annesi öğretmen Besime Akıncı ve sınıf öğretmeni Hasan Sakalıuzun ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı ziyaret etti. Gökalp, öğrencileri Ilgınsu Akıncı’nın TEOG-1’de tüm soruları doğru cevaplayarak 700 tam puan aldığını, 1 öğrencilerinin ise 1 soruya yanlış cevap vererek Türkiye şampiyonluğunu kaçırdığını kaydetti.
Ilgınsu Akıncı da, “Öğretmenlerimin ders anlamında etkisi çok gazla. Okul müdürümüz her zaman desteğini bizden esirgemedi. Ailem her zaman destekçim oldu. Bende düzenli çalışarak bu başarıyı yakaladım” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Ailenin ve öğretmenlerin desteğini alınca bizim başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Önemli olan öğrenci olarak bizim azmimizdir. Sizler azimli olduğunuz sürece öğretmenler her zaman sizlerin yanında olacaktır. Ailelerde her zaman sizin yanınızda olacaktır. Tercihte Malatya Fen Lisesi’ni tercih etmeni istiyorum. Malatya’dan mezun olan başarılı öğrencilerimiz Malatya’daki okulları tercih ettikleri takdirde Malatya’nın başarısı otomatikman yukarı çıkacaktır. Kızımızda hiçbir özel okula gitmeyecek” diye konuştu.
Anne öğretmen Besime Akıncı ise, kızının böyle bir başarı getireceğini beklediklerini ve sürpriz olmadığını belirterek, “Böyle bir sonucu bekliyordum. Ilgınsu 1. sınıftan itibaren düzenli çalışan bir öğrenciydi. Bizim için sürpriz olmadı. Çünkü planlı çalışıyordu. Ilgınsu bunun hakkını gayet güzel bir şekilde verdi” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Ilgınsu Akıncı’ya çeşitli hediyeler verdi. Ilgınsu Akıncı’nın babasının ise Arguvan İlçe Halk Eğitimi Müdürü olarak görev yaptığı öğrenildi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2014, 06:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63