Teröristler Amanoslarda Baz İstasyonuna Saldırdı!

Teröristler Amanoslarda Baz İstasyonuna Saldırdı!

Hatay’ın Dörtyol ilçesi Amanos Dağı eteklerindeki bir baz istasyonu, teröristlerin saldırısı sonucu kullanılamaz hale geldi.


Genelkurmay Başkanlığı, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde özel bir GSM şirketine ait baz istasyonuna, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce el yapımı patlayıcı kullanmak suretiyle yapılan saldırıda baz istasyonunda maddi hasar meydana geldiğini bildirdi.


Bu arada, yaylada ikamet eden babasını cep telefonuyla arayan U.Ç. (35) adlı şahıs yaz sezonu bittiği için birkaç ailenin ikamet ettiği yaylada iki gün boyunca telefonla tüm aramalarına rağmen, “Aradığınız kişiye ulaşılamıyor” yanıtı üzerine babasını merak ederek merak ederek yaylaya çıktığını belirtti.


Yaylaya ulaştıklarında babasının yakın bir yerde bir patlama sesi duyduklarını ne olduğunu anlayamadık ve daha sonra telefonlarının çekmediğini fark ettiklerini anlattığını belirten U.Ç, yayladaki vatandaşlarla birlikte kontrol ettiklerinde baz istasyonunu yıkılmış ve kullanılamaz halde bulduklarını durumu GSM operatörü yetkililerine ve gerekli mercilere ilettiklerini söyledi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63