Vali Yerlikaya: 'Kendisini patlatan terörist ankara garının faili değil'!

Vali Yerlikaya: 'Kendisini patlatan terörist ankara garının faili değil'!

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep’te hücre evine yönelik operasyonda ölü ele geçirilen teröristin Ankara patlamasının faili Yunus Durmaz olmadığını söyledi.


Gaziantepspor ile Antalyaspor maçını izleyen Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, maçtan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Vali Yerlikaya, hücre evi operasyonunun hala devam ettiğini söyledi. Vali Yerlikaya bir teröristin kendisini patlattığı, birinin de sağ olarak yakalandığını belirterek, “Bugün bir mahallede daha önce almış olduğumuz ihbarla ilgili emniyet hazırlıklarını yaparak, operasyon yaptı. Çatışma esnasında terörist kendisini infilak ettirdi. Birini canlı olarak yakaladık. Şuanda operasyon halen devam ediyor. Ne emniyet güçleri, ne de vatandaşımızdan yaralı yok” dedi.


“CANLI BOMBA YUNUS DURMAZ DEĞİL


Kendisini patlatan teröristin DEAŞ üyesi olduğunu vurgulayan Yerlikaya, “Kendisini patlatan canlı bomba Yunus Durmaz değil, kendisini patlatan başka bir teröristtir. DEAŞ olduğunu biliyoruz. İsimlerle ilgili arkadaşlarımızın kanaati var fakat bunu şuanda söylememiz doğru değildir. Bunlar netleşince sizlere açıklayacağız” şeklinde konuştu.


“HEDEFLERİ STADYUM DEĞİL”


Teröristlerin hedefinin maç sonrası olmadığını söyleyen Vali Yerlikaya, “Teröristlerin hedefi stadyum değil, biz zaten stadın çevresinde güvenlik tedbirlerimizi aldık. Şuanda büyük bir sevinç yaşıyoruz. Teröristlere yönelik operasyonlar devam edecek şuanda da devam ediyor bunun sebebi biz kendisini patlatan hücre evindeki tuzaklamalara karşı tedbirli bir tane polisimizin burnu kanamadan girmeye yönelik göstermiş olduğumuz hassasiyet gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 05:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63