Vasiyet üzerine zararına satış

Vasiyet üzerine zararına satış

Gaziantepli Zihni Kepkep, babasının vasiyeti üzerine iş yerini kapatmayarak, zararına gaz yağı satmaya devam ediyor.


GAZİANTEP (AA) - Gaziantepli 54 yaşındaki Zihni Kepkep, babasının vasiyeti üzerine iş yerini kapatmayarak, zararına gaz yağı satıyor.


Bir dönem kapılarında uzun kuyrukların oluştuğu gaz yağı satıcılığı günümüzde yok olmaya başlarken, zarar etmesine rağmen 16 yıldır gaz yağı dükkanı işleten Kepkep, Gazianteplilerin yanı sıra çevre illere de gaz yağı satışı yapıyor.


Tarihi Antep Kalesi yakınlarında babası Vehbi Kepkep'in 1947 yılında açtığı küçük dükkanı zamanla ihtiyacın azalmasına rağmen kapatmayan Kepkep, babasının vasiyet üzerine yıllarca sürdürdüğü mesleği oğluna bırakmaya hazırlanıyor. Vitrin önündeki pompa nedeniyle önünden geçenlerin merakla camdan içeri baktığı dükkan, yarım yüzyılı aşkın süredir birebir korunuyor.


Kepkep, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarım asıra yakın babasının yaptığı mesleği vasiyet üzerine sürdürdüğünü söyledi.


Geçmişte Gaziantep'te 12 civarında gaz yağı satış yeri olduğunu belirten Kepkep, zaman içerisinde satışların düşmesi üzerine iş yerlerinin birer ikişer kapandığını ifade etti.


Gaziantep'te 1997 yılında kendilerinden başka gaz yağı satan iş yeri kalmayınca babasının "Herkes bunu bırakacak, biz bırakmayalım. Yoksa insanlar gaz yağı ihtiyacını karşılayamaz hale gelir" dediğini anlatan Kepkep, "Biz de bunu vasiyet olarak kabul ettik" dedi.


Babasını 1998'de kaybettiklerini vurgulayan Kepkep, şunları kaydetti:


"Öyle bir hale geldi ki Adana'nın ilçelerinden Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa bölgesinden hatta bazen Van'dan, Siirt'ten gelip gaz yağı alanlar var. Çünkü bölgemizde ana rafineri veya depo yok. Biz de gaz yağını Kırıkkale'den getiriyoruz. Nakliye masrafı da dahil standart resmi fiyat üzerinden satış yaptığımız için de para da kazanamıyoruz. Gaz yağı satışına kar etmeyi bırakın masrafının üzerine para ilave ediyoruz. Ama vasiyeti devam ettirmek için bu mesleği sürdürme ihtiyacı duyuyoruz."


"Yaşadığım müddetçe mesleği devam ettirmeye kararlıyım"


Babasından kalan 40 yıllık çiçekleri saksılarıyla birlikte muhafaza ettiklerini ifade eden Kepkep, "Babamın dükkanda bıraktığı eşyalara hiç dokunmadık. Sandalyeleri, masaları, gaz sobasını, gaz makinesini bile değiştirmedik, aynen devam ettiriyoruz. Yaşadığım müddetçe mesleği devam ettirmeye kararlıyım. Neticede vasiyettir. Hak dünyaya göçtüğümüz zaman sonra benden hesap sorarlar 'niye vasiyete uymadın' diye. Bundan sonra da oğlum devam edecek" diye konuştu.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER