BU HESABI, BAŞKAN OKAY’IN KENDİSİ ÖDEYECEK!

BELKİ beylik bir söz ama realite de bu; “Siyaset bir ekip işidir, tek başına yapılamaz!”

Keza Cumhurbaşkanı Erdoğan’da bir konuşmasında, "Siyaset, tek kişilik bir oyun değildir. Siyaset bir ekip işidir, bir kadro işidir, bir organizasyon işidir. Hele hele bizim gibi siyasette bir davası, bir vizyonu, millete taahhüt ettiği hedefleri olan bir parti için, bu takım oyununu başarıyla yürütmek çok daha önemlidir." diyor.

Vatandaşın talep ve önerilerine ulaşmanız gerekir. Ulaştığınız sorunları çözüme kavuşturacak tecrübeye ve ekibe sahip olmanız gerekir.

Halkın gazını almazsanız, size ulaşmalarını gözardı ederseniz, ne uzun soluklu siyaset, ne de tam verimli hizmet yapamazsınız.

Malûmunuz, Ak Parti Kahramanmaraş teşkilatında bir takım güçler, hem Onikişubat’ın hem de Dulkadiroğlu’nun filiz veren dallarını budadı, başkanların kendi ekibiyle çalışmasının önüne geçti.

Bu bir anlamda, “başkanları yalnızlaştırma” operasyonudur!

Özellikle de Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ı…

Bu operasyonu yapanlar dürüst, şeffaf ve namuslu ise biçtikleri ekibin varsa hırsızlığını, arsızlığını, yolsuzluğunu, versinler yargıya bizde alkışlayalım onları…

Bakın açık söyleyeyim, bu bir anlamda dişini tırnağına takıp gece gündüz ter döken “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekipçilik anlayışını yok saymak”tır.

Aslında bu “biçiciler” sadece iki başkanı tırpanlamakla kalmadı, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör’ün seçilmesi durumunda onun da önüne set çekti.

Bir bakıma sözümona “güç gösterisi” yaptı.

Bugün için başardılar mı, evet başardılar ancak yaradanın adaletini unuttular! inanın bu konu, bu katakullileri yapanların ayağına dolaşacaktır.

Hem Hanefi Mahçiçek hem de Necati Okay’ın da mutlaka bir B planları vardır, olmalıdır da.

Bekleyip göreceğiz!

NECATİ OKAY’IN YAPMASI GEREKEN!

DULKADİROĞLU Belediye Başkanı Necati Okay’ı, ortaokul ve lise dönemlerinden bu yana iyi hem de çok iyi tanıyan biriyim.

Politik hayatında da, özel hayatında da “inatlaşma politikası” gütmez…

“İyi niyet” ve “nezaket” hep önceliği ve onun karakteridir.

Evet, “zıtlaşmamalı” ama hangi kadro ile çalışacağını kendisi belirleyecek kadar da “cesur” ve “kararlı” olmalıdır!

Çünkü bu beş yılın sonunda millete de partisine de hesap verecek olan kendisidir.

Düşünebiliyor musunuz ne enteresan, Dulkadiroğlu Belediyesinde şu anda “başkan yardımcılığı makamlarının hepsi de boş” ve aylardır sahibini bekliyor.

Başkan Okay, yalnız başına parti içi muhaliflerine karşı kendince bir “centilmenlik” örneği sergiliyor ama “yel değirmenleri ile savaşan Donkişot” olduğunun hiç farkında değil!

Burası Belçika değil, Norveç hiç değil.

Acımasızdır, vahşidir bu memlekette politika.

Burada politika, kaypak zeminde yapılıyor ve kadro olarak “yalnızlaştırılmış”san ilk fırsatta ayağının altına sabun kalıbını koyarlar ve nazik bir ifadeyle ayağını kaydırırlar kardeşim.

Necati Bey, yemeğin sonunda “kendisi ödeyeceği bir fatura”yı üstleniyorsa, irade sahibi olacak.

Seçimi meçimi beklemeyecek, sağ elinin parmaklarını avucunun içine alıp kararlılıkla hemen bugünden tezi yok, kadrosunu kuracak.

Hadi siyasi başkan yardımcısını seçim sonrasına bıraksın ama 657 kadrosundaki başkan yardımcısının atamasını yarından tezi yok yapacak.

Velhasılkelam cesur olacak, cesur!

Biz dostça ve siyasi gözlemlerimize dayanarak uyarıyoruz, elbette tasarruf sahibi kendisidir.

YATACAK YERİ YOK:

BU ŞEREFSİZLERİN

SİYASET, mertçe, delikanlıca yapılır. Seçimlere iki haftadan daha az bir süre kalmışken sosyal medyada sahte isimlerle, sahte hesaplar açarak sevmedikleri ya da çıkar sağlayamadıkları adaylara karşı karalama kampanyası yapan, cinsine insan bile denemeyecek, aşağılık, kahpe ve şerefsizlerin…

YATACAK YERİ ÇOK:

ÜLKÜ OCAKLARININ

KAHRAMANMARAŞ Ülkü Ocakları, kentimizde çok yaygın olarak kullanılan ve adı her yerde kahraman kentimizle beraber anılan “Ağız Otu”nu bırakma kampanyası başlattı. “Temiz Çevre - Temiz Nesiller” için çok büyük bir etkinliğe imza atan başta Ocak Başkanı Hüseyin Kayış ve tüm ocaklıların…

YORUM EKLE