BAŞKAN GÜNGÖR İLK O KURUMA ATAMA YAPTI

Yapılan itirazlar nedeniyle mazbatasını Cuma günü alacak olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilk atamasını KASKİ Genel Müdürlüğüne yaptı. KASKİ’ye Ankara Su ve Kanalizasyon İşleri’nde Genel Müdür Yardımcılığı yapmış Doç. Dr. Özgür Özdemir getirildi.

BAŞKAN GÜNGÖR İLK O KURUMA ATAMA YAPTI

Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri iken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen ve 31 Martta seçimi kazanan ancak itiraz nedeniyle mazbatasını alamayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı olan Hayrettin Güngör bürokratlarını seçmeye başladı.
Türkiye Orman varlığının yüzde 35’ini oluşturan ve Türkiye’nin beşinci büyük su havzasına sahip Kahramanmaraş’ta kısa adı KASKİ olan Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne başarıları ile ün yapmış akademik kariyerli Doç. Dr. Özgür Özdemir getirildi.
Kanal 46 Haber Ekibi tarafından alınan bilgiye göre, Özgür’ün Kahramanmaraş’a gelerek çalışmalara başladığı öğrenildi
DOÇ. DR. ÖZGÜR ÖZDEMİR KİMDİR


1973 yılında Nevşehir'de doğan Doç. Dr. Özgür Özdemir, ortaokul ve lise eğitimini Kayseri Fevzi Çakmak Lisesinde tamamladı. Lisans öğrenimini 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde; Yüksek Lisansını 1999’da, doktorasını 2007’de İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği Programı'nda tamamlayan Dr. Özdemir, 2017 yılında Doçent oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Bakırköy Şube Müdürlüğü’nde 1996 –1998 yılları arasında Çevre Mühendisi olarak çalıştı. (Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan. İSKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Veysel EROĞLU). 1998 – 1999 yıllarında Trakya Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. Eylül 1999 yılında görev yapmaya başladığı Kayseri Büyükşehir Belediyesi KASKİ Genel Müdürlüğü’nde mühendis (1999 -2003), Atıksu Arıtma ve Atıksu Ruhsat Denetim Şube Müdürlüğü (2003-2004), Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı (2004-2008), Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı (2004-2014) görevlerini 2014 yılı Haziran ayına kadar sürdürdü. (Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Mehmet Özhaseki. KASKİ Genel Müdürü Hidayet Atasoy (1999-2002), Ender Batukan, (2002-2014)) 24 Haziran 2014-30 Mayıs 2018 yılları arasında Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Kurucu Genel Müdürü olarak görev yaptı. (Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır). Malatya’da Kurumsal yapıyı oluşturdu, 2071 Yılı Su Master Planını hazırlattı, Su Kayıp Kaçakları ile ilgili ciddi çalışmalar yapıldı. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünde 2011-2014 yılları arasında ve İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünde 2017-2018 Eğitim döneminde uygulamalı dersler veren Özdemir, kamu üniversite işbirliği ile 8 projede araştırmacı olarak görev aldı. Çeşitli dergilerde su ve atıksu alanında 13 tanesi uluslararası SCİ dergilerde olmak üzere 70 adet ulusal ve uluslararası makale ve bildirisi yayınlanan Nevşehirli Doç. Dr. Özgür Özdemir, TSE 9001 Kalite Yönetim Sistemi, 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve 18001 OHSAS yönetim sistemlerinde uzman tetkikçi olarak görev aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı ile birlikte çalışan Özdemir, ASKİ Genel Müdür yardımcılığı görevini yürütüyorken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı Hayrettin Güngör tarafından KASKİ Genel Müdürlüğüne getirildi. Özdemir, evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce biliyor.

Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 20:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kahramanmaraşlı
Kahramanmaraşlı - 3 yıl Önce

Çok yerinde bir karar çapsız idarecilerin elinden memleket zarar görüyor darısı kamulaştırma daire başkanına şehiriçi delik deşik etti ortada bir şey yok müteahhit yalakası

selim aslan
selim aslan - 3 yıl Önce

bravo başkan!

artık yeter leş tipli vasıfsız elemanların o gibi hizmet yerlerinin işgaliyesi!

Yanındayız!

Memduh karatoprak
Memduh karatoprak - 3 yıl Önce

Uzun bir yolculuğun yol arkadaş ve ekibini çok iyi seçmek zorundasın yolda kalırsın Allah yar ve yardımcınız olsun

Ayşe ersoy
Ayşe ersoy - 3 yıl Önce

Hayırlı olsun başkanıma ve kaski yeni müdürümüze yeni görevleri müdürümüz çok donanımlı memleketimizde başarılı işlere imza atacağını umuyor ve dörtgözle bekliyoruz başkanımızla birlikte iyi işler yeni projeler bekliyoruz k.maraşın bu kadar suyu varken neler yapılmazki bir antepten neyimiz eksik maraşımızın sulu ve gezilecek piknik alanlarına şehir dışından çok rağbet var bunları değerlendirip belediyemizin yeni projeler geliştirip yapım ve bakımını yaparak işletmesini istiyoruz belediyemiz için buyuk bir bütçe sağlar değerlendirin böyle yerleri belediyemizi daha iyi yerlerde görmek istiyoruz takipteyiz ve yanınızdayız selamlar

SIRADAKİ HABER

banner20

banner67