Fen İşleri Daire Başkanlığına Andırınlı Yoldaş Atandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Hayrettin Güngör’ün ekibi yavaş yavaş belli olmaya başladı. Göreve geldiği ilk gün özel kalem müdürünü değiştiren Güngör 1 ay sonra ise ilk atamasını Fen İşleri Daire Başkanlığına yaptı. Fen İşleri Daire Başkanı Andırınlı Fatih Yoldaş oldu.

Fen İşleri Daire Başkanlığına Andırınlı Yoldaş Atandı

Merakla beklenen atamaların ilki Başkan Güngör’ün emri ile yapıldı. Kısa bir süre önce 6 daire başkanını görevden alan Güngör, aldığı başkanların yerine ilk atamasını yaptı.
Kanal 46 istihbarat ekibinin edindiği bilgiye göre, Fen İşleri Daire Başkanlığına atanan Yoldaş’ın hem özel sektör hem de devlet tecrübesi bulunuyor. 34 yaşında olan Yoldaş’ın üniversite de yüksek lisans tezinin de: “Betonarme Binaların Çelik Halatlarla Güçlendirilmesi” olduğu öğrenildi. 4 yıl Nevşehir Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğüne görev yapan Yoldaş’ın burada ihale, yaklaşık maliyet, proje, hakediş, kentsel dönüşüm ve yapı denetim konularında görev yaptığı da öğrenildi.

FEN İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANI FATİH YOLDAŞ KİMDİR?
1985 yılında Kırşehir’de doğdu. Aslen Kahramanmaraş Andırın'lıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. 2007 yılında Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kırıkkale Üniversitesi Yapı anabilim dalında ‘Betonarme Binaların Çelik Halatlarla Güçlendirilmesi’ tezini hazırlayarak yüksek lisansını tamamladı. Askerliğini Kıbrıs’ta kısa dönem olarak yaptı. 2008-2010 yılları arasında Teknotes A.S ile Mim Mühendislik firmalarında imalat şefi olarak çalıştı. 2010 yılında Nevşehir Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğüne atanarak 2014 yılına kadar ihale, yaklaşık maliyet, proje, hakediş, kentsel dönüşüm ve yapı denetim konularında görev yaptı. İl Yapı Denetim Komisyonunda görev aldı. Asliye ve Sulh Mahkemelerinde birçok dosyada bilirkişilik yaptı. 2014 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğüne atandı. 2016 ile 2019 yılları arasında İmar İnceleme Şube Müdürü olarak görev yaptı. Bakanlıkça hazırlanan İmar Kanunu Revizyonu, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği, Otopark Yönetmeliği çalışmalarında aktif olarak görev yaptı. İmar mevzuatı konularında basta belediye, İl müdürlükleri, İl özel idareleri, Serbest mimar ve mühendislerin katıldığı birçok seminer programında uzman eğitici olarak görev aldı. Bürokrasinin Azaltılması Eylemleri ile Belediyelerde Tek Durak Ofis projelerinde görev aldı. Halen Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümüne devam etmekte olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. 2019 yılı Mayıs ayı itibariyle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı olarak atanmıştır.

Haber: Kanal 46- Özel Haber/ Mustafa Kılınç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER