12 Şubat Gençlik Merkezi Basına Tanıtıldı

12 Şubat Gençlik Merkezi Basına Tanıtıldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren “12 Şubat Gençlik Merkezi” basın mensuplarına düzenlenen kahvaltı programı ile tanıtımı yapıldı.


Onikişubat Merkez ilçesinde yer alan tesis, Butik Gençlik Merkezi formatında gençlere hizmet veriyor.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın mensuplarına tanıtım programı saat 09.00 da yapılan kahvaltı programı ile başladı. Kahvaltıya Kahramanmaraş Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Asım Demirdöven, Onikişubat Gençlik Merkezi Sorumlusu Ali Aksu ve personellerde basın mensuplarına eşlik etti.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, 12 Şubat Gençlik Merkezinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kabakçı yaptığı konuşmada; ''Aileler çocuklarını güvenle Gençlik Merkezlerimize gönderebilir, devletimizin gençlerimize sunduğu bu imkânlardan hiçbir ücret vermeden faydalanabilirler. Bizler bu tesisleri gençlerimizin en iyi şekilde kullanabilmeleri için gerekli donanımlarla zenginleştiriyor, deneyimli personel ve kurs eğitmenleri ile temiz, güvenilir, evlatlarınızı güvenle gönderebileceğiniz mekanlar haline getirmeye çalışıyoruz'' dedi.


Ayrıca İl Müdürü Kabakçı Afşin ve Pazarcık ilçelerine birer gençlik merkezi yapılacağının ve Dulkadiroğlu Merkez ilçesine bir gençlik merkezi, planladıklarının müjdesini basın mensuplarına duyurdu.    


Kahvaltı sonrasında basın mensuplarına derslikler, kurslar, atölyeler, oyun alanları, sinema salonu ve tesis içerisinde yer alan sosyal alanların tanıtımı yapıldı.


Program sonunda, 12 Şubat Gençlik Merkezi önünde personeller ve basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirildi.


12 ŞUBAT GENÇLİK MERKEZİ


Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak Onikişubat ilçesinde hizmet vermekte.


12 Şubat Gençlik Merkezinde;  • 2 adet derslik

  • 1 adet mescit

  • 1 adet şark odası

  • 1 adet sinema

  • 2 adet müzik odası

  • 1 adet oyun salonu

  • 1 adet bilgisayar salonu bulunmaktadır.


Gençlik merkezleri; gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak, gençlik faaliyetlerini planlamak, programlamak amacı ile kurulmuştur. Bu bağlamda Gitar, Bağlama Resim, Satranç, İngilizce, Tezhip-Minyatür, Kuran-ı Kerim eğitimleri başlamıştır. Ayrıca gençlik merkezimizde Atölye Çalışmaları, Geziler, Kamplar, Kulüp Çalışmaları, Sportif faaliyetler aktif olarak devam etmektedir.


Gençlik ve spor bakanlığımız tarafından 81 ilde uygulanan kitap okuma halkaları, yazar buluşmaları, girişimcilik eğitimleri, Genç-aile sinema günleri, gençlerin iyilik ağacı projesi gençlik merkezinde devam etmektedir.


Gençlik merkezine kayıt olan gençler faaliyetlerden ücretsiz olarak yararlanabilmekte, ayrıca yaz ayları boyunca devam eden kültür gezileri, deniz ve doğa kampları gibi faaliyetlere katılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67