22.30'da TRT-2'yi izleyin!...

22.30'da TRT-2'yi izleyin!...

Kahramanmaraş’ın kurtuluşunun 89. yıl dönümü nedeniyle yapılan kutlama etkinlikleri çerçevesinde Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır’ın girişimleri sonucu TRT Ankara Televizyonu tarafından hazırlanan 30 dakikalık “Kahramanlık Yolunda Maraş” adlı Belgeseli bu akşam (12 Şubat) TRT-2'de saat 22.30'da yayımlanacak.

Belgeselin Gala Programı ise önceki akşam Necip Fazıl Kültür Merkezinde düzenlenen programla yapıldı.

Düzenlenen gala gecesinde konuşan Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, gerçekleştirilen gala programının Kahramanmaraşlılar için önemli bir gün olduğunu belirtti.

Kahramanmaraşlıların uzun yıllar bekledikleri Kahramanmaraş’ın Kurtuluş Belgeselinin gerçekleştiğini söyleyen Vali Tanılır., Kurtuluş Savaşının bir destan olduğunu, bir toplumun örgütlenerek kendi kendini kurtarmasının Türk tarihinde üzerinde durulması gerektiğini belirtti.

Vali Tanılır belgeselin TRT tarafından yapıldığını çok güzel belgesel olduğuna inandığını, yapılan çalışmanın bir ilk olduğunu ilerde yapılacak çalışmalara örnek teşkil edeceğini söyledi. 'Kahramanlık Yolunda Maraş' isimli galanın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Tanılır Programın sonunda çiçek takdim etti.

Düzenlenen Galaya; Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Kahramanmaraş Vali Yardımcıları, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, İl Müdürleri, Mülki Amirler ve vatandaşlar katıldı. (www.kanal46.com)Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2009, 17:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ökkeş Usta
Ökkeş Usta - 12 yıl Önce

TRT tarafından yayınlanan programı malesef izleyemedim, çok geç haberim oldu, daha doğrusu trt tarafından bukadar yakın ilgi beklemiyordum. Kanaltürk'te saat 23:10'da yayınlanan „Davulcu Abdal Halil Ağa“ isimli programı izleyebildim. Şehrimizin önemli gününü trt ekranlarına yansıtmaya sebep olan Sayın Valimize Teşekkürlerimi iletirim. trt yi bu satırlarımla kınamak istiyorum, yıllardır kurtuluş bayramlarımız trt tarafından es geçilmekte, telegün haberlerinde bile iki satır yazılmamakta, komşu illerimizin özellikle antebin kurtuluşu hakkında bu şekil haberler trt tarafından sıkça dile getirilmekte. Sebebi nedir acaba? Acaba Kahramanmaraş trt tarafından ciddiye alınmıyormu diye soruyorum kendime, şayet alınıyorsa trt’nin taraflı tutumu son bulmasını rica ediyorum. Kahramanmaraş dünyayı kurtarmadı, kendini ve komşularını düşman işgalinden kurtardı. Kurtuluş savaşından beri ihmal edilen bu güzel şehrimiz trt tarafından her yıl dile getirilmeyi haketmiştir. 12 Şubat Kurtuluş Bayramınız Kutlu Olsun Saygılarımla Ökkeş Usta www.k-maras.com

SIRADAKİ HABER

banner63