A. Kadir Kurtul 'okul' sözünü yerine getirdi!

A. Kadir Kurtul 'okul' sözünü yerine getirdi!

2007 yılında Kahramanmaraş’a yaptığı ziyaret sırasında Başbakan Erdoğan’a 24 derslikli okul yapma sözü vererek protokol imzalayan hayırsever işadamı A. Kadir Kurtul, verdiği sözü yerine getirdi. Teknolojinin son ürünlerinin kullanılarak yapımı tamamlanmakta olan okul, 20 Ağustos’a yetişirse kente gelmesi planlanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak.

Başbakan Erdoğan’a okul sözü veren 11 işadamından biri olan tekstil devi İSKUR Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Kurtul’un yaptırdığı ve babası İsmail Kurtul’un adını taşıyan 24 derslikli ilköğretim okul inşaatı tamamlanmak üzere bulunuyor.

İnşaatın tamamlanması için yaklaşık 50 işçi yoğun çaba sarf ederken, okul binasının 20 Ağustos 2010 tarihinde Kahramanmaraş’a gelmesi beklenen Başbakan Erdoğan tarafından açılması bekleniyor.

FİZİKİ MEKANIN İYİ OLMASI İÇİN HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ

Oluşturduğu istihdamla Kahramanmaraş’a can veren Kurtul, eğitimin zor günlerinde verdiği destekle taktir toplarken, inşaatta teknolojinin son ürünlerinin kullanması, akıllı tahtalardan engelli asansörüne kadar düşünülmesi ayrıca dikkat ve beğeni çekti.

İsmail Kurtul İlköğretim Okulunda örnek bir sınıf oluşturularak eksiklikler önceden tespit eden Kurtul, Sınıflarda soğuk ve sıcak havanın sirkülasyonunu sağlayacak havalandırmalar, akıllı tahtalar, engelli asansörü, 3 ana sınıfı ve her öğrenciye ait dolap gibi en ince ayrıntılara kadar düşündü.

Şuan 50 işçi tarafından dış boyası, iç döşemeleri ve istinat duvar çalışmaları hızla devam eden okul inşaatı 20 Ağustos tarihine kadar bitirilmesi amaçlanıyor.

Kurtul’la protokol imzalayan 11 işadamından Ashabil Tanrıverdi’nin ve Alişan Arıkan’ın yaptıracağı okul inşaatları da devam ederken, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası da (KATSO) mesleki eğitim kampüsündeki okul yapımı için 1,5 milyon TL hibe ederek sözünü yerine getirmiş oldu.

Başbakan Erdoğan’a okul yapma sözü verin 11 işadamından Kurtul’un verdiği sözü yerine getirmesinin ardından Ashabil Tanrıverdi’nin babası Zekeriya Tanrıverdi adına Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Bahçesinde yaptırdığı okul inşaatı hızla devam ediyor. Diğer taraftan Ali Şan Arıkan’ın yaptırdığı fakat uzun bir süredir duran inşaatta şuan çalışmalara yeniden başlandı.

Başbakan Erdoğan’a okul yapma sözü veren fakat bu zamana kadar temeli atamayan diğer işadamlarının listesi ise şöyle; Mehmet Akif Gölcü, Mehmet Kanbur, Mahmut Arıkan, Atıf Şirikçi, Ahmet Kamil Şirikçi, Fahrettin Dokumacı. (Manşet / www.kanal46.com)
YASAL UYARI: HABER METNİ İLE FOTOĞRAFLARIN BASIN-YAYIN ORGANLARI VE İNTERNET SİTELERİ TARAFINDAN 'KANAL 46' ADI KAYNAK VE MAHREÇ GÖSTERİLSE DAHİ İZİNSİZ OLARAK İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YASAĞA UYMAYANLAR İDARİ VE MALİ CEZALARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. KANAL 46 BU KONUDAKİ TELİF VE YAYIN HAKLARINI SAKLI TUTAR.. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR...

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2010, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63