ABD’li Fenomen öğretmene Türk rakip

ABD’li Fenomen öğretmene Türk rakip

Kahramanmaraşlı ilkokul öğretmeni Mehmet Polat, her sabah okulda karşıladığı öğrencileri ve mesai arkadaşlarıyla tek tek farklı selamlaşıyor.


ABD’de İngilizce öğretmeni olan Barry White Jr’ın, derse girerken her bir öğrencisiyle ayrı selamlaşmasının yer aldığı görüntülerin sosyal medyada yoğun ilgi görmesinin ardından harekete geçen Kahramanmaraşlı sınıf öğretmeni Mehmet Polat, hem öğrencileriyle, hem mesai arkadaşlarıyla hem de idari amirleriyle farklı farklı selamlaşarak ABD’li meslektaşına rakip oldu.
Özel okulun genel müdürü Muhammed Kasap, yapılan uygulama sayesinde okul içinde farkındalık oluştuğunu belirterek, “Amacımız, mutlu çocuk öğrenir, mutlu öğretmen öğretir şeklinde olmuştur. Bu amacımızı da gerçekleştiriyoruz. Çünkü, öğrenciler güne başlarken öğretmenlerinin davranışları ve motiveleri çok önemlidir. Bundan dolayı okulumuzda bütün öğretmenlerimiz bu gibi özel etkinliklere adını yazdırmıştır. Mehmet Polat hocam da öğrencileri her sabah kapıda karşılayarak, her öğrenciye farklı motive yöntemleriyle dersine başlar” dedi.


“Amacımız öğretmeni, dersi ve okulu sevdirmek”


Farklı selamlaşma yönetimini diğer meslektaşlarının da uygulamasını tavsiye eden ilkokul öğretmeni Mehmet Polat, “Dünya üzerinde yapan başka öğretmenlerimiz olmuştu. Bir pazartesi günü geldiğimde çocuklara bu videoyu gösterdim. Böyle yapan çocukların daha mutlu olacağı yönünde tavsiyelerim oldu. ’Biz de yapalım mı’ dedim. O video ve kendimize özgü hareketler yaparak böyle bir etkinliği yapmak istedik. Her sabah okula geldiğimizde çocuklarımız mutlu, motive olmuş bir şekilde koşarak okula geliyorlar. Amacımız öğretmeni, dersi ve okulu sevdirmek” diye konuştu.
Uygulamadan memnun olduklarını dile getiren öğrenciler ise öğretmenlerine teşekkür ederek, selamlaşma yöntemleri sayesinde çok daha mutlu olduklarını söylediler.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2017, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63