Aile eğitimine katılanlar belgelerini aldılar

Aile eğitimine katılanlar belgelerini aldılar

0-18 yaş aile eğitimi kursuna Kahramanmaraş’ta katılan 49 kişi düzenlenen törenle belgelerine kavuştu.

AB, UNİCEF ve Milli Eğitim bakanlığı işbirliğiyle 5 Nisanda 2010 da Kahramanmaraş CEZA İnfaz kurumları ve tutukevi personel eğitim merkezinde başlayan 724 nolu (0-18 yaş) aile eğitimi kursunun 30 Nisanda sona ermesiyle, kursu başarıyla bitiren kursiyerlere belgeleri düzenlenen bir törenle verildi.

Belge törenine; Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Milli Eğitim Müdür Yrd. Ahmet Akküncü, Eğitim Yöneticisi Nurettin Demirci, görevli Eğitimciler ve İlimiz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü H.Murat Devrek katıldı.

Belge töreninde duygusal anlar yaşandı. Yapılan konuşmalar mesaj vericiydi. İl Milli Eğitim müdürü Sebahattin Akgül yaptığı konuşmada kursiyerleri kutlayarak; “Bir anne olarak gerek ailenizde gerekse görev aldığınızda öğrendiğiniz bu bilgi ve davranışları vatan fertlerinin mükemmel yetişmeleri için kullanmalısınız” derken Eğitim Yöneticisi Nurettin Demirci ise şöyle seslendi:

“Vatanınız ve milletiniz adına elinizi taşın altına koymanın şimdi tam zamanı, bundan sonra alacağınız görevlerde, kendi geleceğiniz için, yavrularınızın geleceği için en iyisini yapacağınıza inanıyorum.”

Yapılan konuşmalardan sonra 20 değişik ilden katılan 49 kursiyere belgeleri takdim edildi. (MEM-BASIN / www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2010, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66