Albayrak'ta sevinç vardı

Albayrak'ta sevinç vardı

Kahramanmaraş’ta ilk defa bir sivil toplum örgütünün hazırladı eğitim projesi için düğmeye basıldı

Kahramanmaraş’ın eğitimde geldiği nokta herkesi üzerken, sivil üstünlük önemli bir projeyi hayata geçirmek için sahaya indi.

Kent Konseyi Eğitim Komisyonu, Semt Eğitim Ocakları Projesini genel kuruldan geçirdikten sonra, hafta sonunda Albayrak İlköğretim Okuluna giderek, projenin ilk ayağı için düğmeye bastı.

Okul Salonunda öğretmenlerle, eğitim komisyonu üyeleri bir araya geldi ve birlik görüntüsü verdiler. Kent Konseyi Genel Sekreteri Tuncay Kazancı açılış konuşmasında, gönüllü 73 insanın kent halkı için gayret gösterip proje ürettiğini ifade ederek, “Bizler hiçbir karşılık beklemeden sizler için projeler üretiyoruz. Bu projelerin hayata geçmesi noktasında sizlerin desteklerini bekliyoruz. Sizin yanınızda olduğumuzu burada göstermek adına varız. Eğitim Ocakları Türkiye’ye örnek bir proje diye düşünüyorum.” dedi.

Eğitimci Ali Orhan Pehlivan, Ertan Göl ise komisyonun Albayrak İlköğretim Okulu’nun gelişim projesine destek vereceklerini ifade ederken, Murat Akgün ise sunum yaparak proje hakkında öğretmenleri bilgilendirdi.

Eğitim Hak-Sen İl Temsilcisi Mehmet Doba, alınan kararların kağıttı kalmadan hayata geçirilmesi için öğretmenlerin kendi okullarına sahip çıkması gerektiğini, pilot bölge seçilen Albayrak İlköğretim Okulundaki bu projenin başarılı olması durumunda tüm semtlerde projenin yaygınlaşacağının altını çizerken, Projenin isim babası olan Fatih Erdoğan ise, basamak basamak projenin nasıl hayata geçirileceğini detaylandırdı.

Erdoğan, okulda öğretmenlerin elini güçlendirecek ve velilere büyük destek olacağına inandığı projeyle ilgili olarak şu bilgileri aktardı: “Bizler bu kenti çok seviyoruz, eğitimin gereğine kesinlikle inanıyoruz. Dolayısı ile heyecanımızı yitirmeden, bu işi sonunu kadar götüreceğiz. Okulda ödevlendirilen yavrularımız, Semt Eğitim Ocaklarına giderek güvenli bir ortamda ödevlerini emekli öğretmenler nezaretinde yapacaklar. Bu uygulama da siz öğretmenlere ve bizlere önemli sorumluluklar düşüyor.”

Bu arada öğrenciler okullarının hemen yanı başında açılacak olan Eğitim Ocakları’nın kendileri için büyük faydalar getireceğine inandıklarını söylediler. Okul Müdürü ise, komisyon üyelerinin desteklerinden dolayı teşekkür etti. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2009, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63