Başarılı öğrenciler yurt dışına gönderiliyor

Başarılı öğrenciler yurt dışına gönderiliyor

Kahramanmaraş’ta burs desteği alan ve sınavlarında başarı gösteren 3 öğrenci Malta’ya dil eğitimi için gönderiliyor.


Geçen yıl Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) arasında imzalanan protokol ile Tekstil Mühendisliği okuyan öğrencilere burs desteği ve yurt dışında dil eğitim alma imkanı tanınmıştı. Burs desteği alan ve başarılı olan öğrenciler dil öğrenmek için Malta’ya gönderileceği belirtildi.
Başarılı öğrenciler Abdulsamet Maraklı, Enes Taştan ve İpek Başkonuş, Malta’ya hareket etmeden önce KMTSO Yönetim Kurulu Toplantı salonunda Başkan Yardımcısı Serdar Zabun ve Yönetim Kurulu Üyesi Akif Gölcü ile bir araya geldi.
Burada bir konuşma yapan Zabun, "Dünya tekstil devleri ile yarışan Kahramanmaraş’a, donanımlı mühendislerin oluşturduğu kitleler lazım. Bizde bunu sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Öğrencilerin, çocuklarımızın elinden tutmazsak, onları desteklemezsek kimse bir yere gelemez. Etrafımızda oluşan ateş çemberini söndürecek; okumuş ve her parmağında ayrı bir hüneri olan bu öğrencilerimiz, çocuklarımızdır" dedi.
KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Akif Gölcü ise, Kahramanmaraş’ın 1980 yılında aldığı teşviki son kuruşuna kadar kullanarak bugün dev fabrikaların oluştuğu bir duruma geldiğini ifade ederek, "Gelinen bu noktada nitelikli personel sıkıntısını üniversitemiz ile birlikte çözmeye çalışıyoruz. Geleceğin mimarı gençlerimiz üretime katılabilmek için aldıkları eğitimin yanında kendilerine sağlanan bu destekleri de iyi kullanıyor. Gelecekte çok ama çok iye yerlerde olacağız” ifadelerini kullandı.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63