Başarının adresi: ANAFEN ve FEM

Başarının adresi: ANAFEN ve FEM

11 Temmuz Cuma günü açıklanan 2008 Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) sonuçlarına göre Kahramanmaraş Sevgi Çiçeği ANAFEN Dershaneleri’nin 3 öğrencisi 100 sorunun 100’ünü de tam olarak cevaplandırarak Türkiye 1.si ve 2.si olmuşlardı.

Kahramanmaraş FEM- ANAFEN Dershaneleri Genel Müdürü Samet Demirci, OKS sonuçları ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş tarihinde bu önemli başarıyı bizlere ilk defa yaşatan bu güzide öğrencilerimiz; Mustafa Kesim TM ve MF puan türlerinde 500 tam puan alarak Türkiye 1.si, Sıdıka Sümeyye Ezer TM ve MF puan türlerinde 499.995 puan alarak Türkiye 2.si ve Mehmet Emre Dilitatlı da TM ve MF puan türlerinde 499.995 puan alarak Türkiye 2.si olmuşlardır. Şunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum; bu öğrencilerimizin 3’ü de tüm sorulara doğru cevap verip 100’de 100 yapmışlardır.

Bu gurur verici başarılarda emeği geçen fedakâr öğretmenlerimize, öğrencilerimizin ailelerine, milli eğitim camiamıza ve başarının adresini değiştirmeyen idari kadromuza teşekkürü bir borç biliyorum. Bizim genel misyonumuz hem bireysel hem de kitlesel başarılara imza atmak olduğu için dereceye giren diğer öğrencilerimizi de sizlerle paylaşmak istiyorum:

SN ADI SOYADI KAHRAMANMARAŞ (TM) DERECESİ

1 MUSTAFA KESİM 1
2 SIDIKA SÜMEYYE EZER 2
3 MEHMET EMRE DİLİTATLI 3
4 MEHMET ENES SÖYLER 5
5 BÜŞRA T. KAHRAMAN 6
6 CEM KURTOĞLU 8
7 MEHMET BOLAT 11
8 ABDUSSAMED DAĞ 12
9 AHMET SAİT DÜNDAR 14
10 ONUR OĞUZHAN YILDIRIM 16
11 ALİ NACİ ZABUN 20


SN ADI SOYADI KAHRAMANMARAŞ (MF) DERECESİ

1 MUSTAFA KESİM 1
2 SIDIKA SÜMEYYE EZER 2
3 MEHMET EMRE DİLİTATLI 3
4 AHMET SAİT DÜNDAR 5
5 ONUR OĞUZHAN YILDIRIM 7
6 MEHMET ENES SÖYLER 9
7 BÜŞRA T. KAHRAMAN 10
8 CEM KURTOĞLU 12
9 MEHMET BOLAT 15
10 ABDUSSAMED DAĞ 16
11 ALİ NACİ ZABUN 20


Kahramanmaraş adına Türkiye’yle yarışan ve Türkiye derecelerinde ilimizin de adını duyuran Kahramanmaraş FEM-ANAFEN Dershaneleri sorumluluğunun bilincinde olarak yıllardır süre getirdiği bu vizyonu devam ettirmeyi hedeflemektedir.

Genel Müdür Samet Demirci sözlerini şöyle sürdürdü: “Malumunuz bugün 2008 OKS sonuçları açıklandı, bunla ilgili sonuçları değerlendirdik. İnşallah iyi sonuçlar elde ettik, biz Aksu Anafen Dershaneleri olarak Kahramanmaraş tarihinde ilk gerçekleşti. Öğrencilerimizden bir tanesi Türkiye 1.si oldular. Kahramanmaraş’ta daha önce böyle bir başarı yoktu. Hakikaten, bu ilk oldu inşallah devamı da gelir. Bununla beraber 3 tane öğrencimiz ful yüzde yüz yaptı, bu seneye has 8.inci sınıflarda OKS sınavında orta öğretim başarı puanı eklendi. Malumunuz Türkiye genelinde yüzde yüz soruyu yapan bayağı öğrenci vardı, birincileri biraz azaltmak için 5’li net sisteminden 100 notlu sisteme geçildi, böyle de olunca bir tane öğrencimiz 500 puan aldı ful yapan Türkiye 1.si oldu. Mustafa Kesim isimli öğrencimiz, sonra da iki tane öğrencimiz de aynı puanı paylaştılar, 499.995 Sıdıka Sümeyye Ezer ve Mehmet Emre Dilitatlı bunlarda Türkiye 2.si oldular, aynı puanı paylaşıyorlar, bunlarda Türkiye 2.si oldular. Kahramanmaraş tarihinde bu ilk başarı, daha önce hiç olmamıştı, bu başarı hakikaten bu hususta bayağı bir öğrencilerimiz, velilerimiz ve bizler öğretmenlerimiz ciddi şekilde onure olduk ve Kahramanmaraş’a bir hediye oldu diye.”

FEM Dershaneleri öğrencileri ÖSS sınavında da başarılı sonuçlar elde etti

Kahramanmaraş Aksu FEM Dershaneleri Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) başarı geleneğini bozmadı.

Sayısal 1, Sözel 2, Eşit Ağırlık 2, Dil ve Sayısal 2 yerleştirme puanında Kahramanmaraş birincileri Aksu FEM Dershanesi'nden çıkarken, Türkiye genelinde ilk bin öğrencinin içerisinde dershane öğrencileri 70 derece elde etti.

Açıklanan sonuçlara göre, Sayısal 1 puanında Abdurrahim Kar, Eşit Ağırlık 2 puanında Zehra Betül Kulp, Sözel 2 puanında Fatma Tıraş, Dil puanında Gülşen Özsan, Sayısal 2 yerleştirme puanında ise Ahmet Oruç Kahramanmaraş birincisi oldu.

Ayrıca dershanenin 7 puan türünde il genelinde ilk 10 içerisine bir çok öğrencisi girdi. OKS'de olduğu gibi ÖSS'de elde ettikleri başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Kahramanmaraş Aksu FEM Dershaneleri Genel Müdürü Samet Demirci, "Gurur verici derecelerle ilimizin adını duyuran Kahramanmaraş Aksu FEM Dershaneleri sorumluluğunun bilincinde olarak vizyonunu devam ettirecektir. Bu başarılarda emeği geçen fedakar öğretmenlerimize, öğrencilerimize ailelerine, milli eğitim camiamıza ve başarının adresini değiştirmeyen idari kadromuza teşekkür ediyorum." dedi. (www.kanal46.tv)

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2008, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66