Bayan Tanılır'dan eğitime tam destek!

Bayan Tanılır'dan eğitime tam destek!

Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır’ın eşi Erzi Tanılır “Ana-Kız okuldayız” kampanyasının1 ve 2. kademe okuma-yazma kurslarını gezdi.

6 Haziran 2008’de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın, "Daha çok ışığa, daha çok aydınlığa, daha çok sevgiye ve daha çok bilgiye ulaşmanın kapılarını açıyoruz. Bugün burada yeni bir okuma yazma öğretimi kampanyasının açılışını gerçekleştiriyoruz. İnşallah 4 yıl içinde okuma yazma bilmeyen 5 milyona yakın vatandaşımızın 3 milyonu daha okuma yazma öğrenecek" diyerek yaptığı konuşmayla ilk açılışı yapılan “Ana Kız” Okuldayız kampanyasına Kahramanmaraş’ta tam destek veren Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanılır’ın eşi Bayan Erzi Tanılır Ana-Kız okuldayız kampanyasının 1. ve 2. kademe okuma-yazma kurslarını gezerek, değerlendirme yaptı.

Bayan Tanılır ilk ziyaretini Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğündeki ‘Ana Kız Okuldayız’ Kursuna gerçekleştirdi. Kursiyerlerle görüşüp onları dinleyen Erzi Tanılır, kursiyerlerin okuduğu şiirlerle mutlu olurken 1. kademede bulunan başarıları üst düzeyde bulunan bazı kursiyerlerin 2. kademeye gönderilmesini istedi.

Ziyaret sonunda Bayan Tanılır tarafından kursiyerlere kırtasiye yardımı yapıldı.
Tanılır’ın kurs ziyaretlerine İl Milli Eğitim Müdürü Sebahatin Akgül, Şube Müdürü Ahmet Akküncü ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürü H. Murat Devrek’te eşlik etti.

Bayan Tanılır, ikinci ziyaretini Çırçırcılar İlköğretim Okuluna yaptı. Burada Okul Müdürü Orhan Dalkıran tarafından karşılandı. Bu okulda da açılan 2 tane kurs sınıfı gezildi ve güzel bir diyalog oluşturuldu. 2. Kademede başarılı olan kursiyerlerin Açık öğretime yönlendirilmesi teklifi yapıldı.

Bayan Tanılır, Çırçırcılar İlköğretim okulundan beraberindeki Eğitim yöneticileriyle Yavuz Selim İlköğretim Okulunda bulunan 2. Kademe Ana Kız Okuldayız kursuna hareket etti. Burada okul müdürü Adem Morkaya tarafından karşılandı. Kurs öğretmeni ve müdür yardımcısı Muhammet Bacak’ın çalışmalarını çok olumlu bulan Bayan Tanılır kendisine teşekkür etti ve oldukça memnun ayrıldı.

Erzi Tanılır, son olarak Doğukent İlköğretim Okuluna gitti. Kursiyerlerle ve öğretmenle görüşerek kursun ilerleyişi hakkında sağlıklı bilgiler alarak kursiyerleri tek tek dinledi ve onlara yönlendirme yapıldı. Her kurs merkezinde olduğu gibi burada da kursiyerlere çanta ve kırtasiye yardımı yapıldı.

Bayan Tanılır, Okul Müdür Vekili ve Müdür Baş Yardımcısı Erol Yorulmaz’dan okulun genel eğitimi ile ilgili bilgiler aldıktan sonra gezisini tamamlayarak ayrıldı. (Kaynak: MEM-BASIN - www.kanal46.com)Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2010, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66