Bayan Tanılır Nene Hatun Anaokulu'nu gezdi

Bayan Tanılır Nene Hatun Anaokulu'nu gezdi

Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır’ın eşi Erzi Tanılır okul öncesi eğitim veren yeni okullarımızdan Nene Hatun Anaokulunu ziyaret eti.

Son günlerde eğitim kurumlarına bir dizi ziyaret ve geziler düzenleyen Hanımefendi, Kahramanmaraş merkez Nene Hatun Anaokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Mustafa Çelik tarafından karşılanan hanımefendinin ziyareti sırasında Okul öncesinden sorumlu Milli Eğitim şube müdürü Hatice Görgülü, Kahramanmaraş Anaokulu Müdürü Gülten Kalkan, Senem Ayşe Anaokulu müdürü Sema Kavşut, Zübeyde Hanım Anaokulu müdürü Fatma Bodur da hazır bulundular.

Bayan Tanılır, okulun tüm birimlerini gezerek Nene Hatun Anaokulu Müdürü Mustafa Çelik’ten bilgiler aldı. Öğrencilerle karşılıklı iletişim kuran Hanımefendi zamanı pozitif bir şekilde değerlendirdi. Öğrencilerin söyledi şarkılarla mutlu olan Bayan Tanılır onlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Minik öğrencilerin kendi elleriyle yaptığı çiçekleri de kabul eden Bayan Tanılır okul öncesi eğitimin önemini vurgulayarak sözlerini şöyle tamamladı.

“Okul öncesi okullara devam eden çocuklara verilen eğitim kalıcı oluyor. Bu davranışlar sonra ki yaşamlarında sürüp gidiyor. Bu nedenle Anaokullarında verilen eğitimin önem arz ettiğini, önemsediğimi belirtmek istiyorum” dedi. (Kaynak: MEM-BASIN / www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2010, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66