Belediye'den Doğukent'e 'kompleks'

Belediye'den Doğukent'e 'kompleks'

Kahramanmaraş Belediyesi, Doğukent Toplu Konutları'na, içerisinde taziye evi, kütüphane, okuma ve çalışma salonu, muhtarlık binası, su veznesi ve yaşlılar dinlenme salonunun bulunduğu bir kompleks kuruyor.

Bin 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulacak sosyal tesislerin inşaatına başlandı. İnşaat çalışmalarıyla ilgili bilgi veren yetkililer temeli atılan sosyal hizmet binasının tabla dökme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Kompleks olarak tasarlanan Doğukent Sosyal Tesisleri içerisinde 3 katlı hizmet binası, muhtarlık binası, su veznesi ve yaşlılar dinlenme salonu bulunacak. 3 katlı hizmet binasının birinci katı bay ve bayan taziye kabul salonları, ikinci katı kütüphane, üçüncü katı ise öğrenciler için çalışma salonu olarak hizmet verecek.

Doğukent Sosyal Tesisleri ile ilgili bir açıklama yapan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz; "Yapacağımız bu hizmetle Doğukent'te oturan vatandaşlarımızın sosyal yaşantılarına kolaylık kazandırarak katkıda bulunmuş olacağız. Bu hizmetler öncelik sırasına göre kentimizin tüm semt veya mahallelerinde verilecektir." dedi. (Cihan - www.kanal46.com)

(YASAL UYARI: BU HABER İLE FOTOĞRAFLARIN İZİNSİZ OLARAK İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR.)

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2008, 22:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66