Belediye'nin eğitime desteği sürüyor

Belediye'nin eğitime desteği sürüyor

Bölgede eksikliği hissedilen 24 derslikli bir okulu Kahramanmaraş’a kazandıran Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz eğitime verdiği desteği okulların bahçe düzenlemelerini yaparak devam ettiriyor.

Kahramanmaraş’ta birçok okulun bahçe düzenlemesini yapan Kahramanmaraş Belediyesi, bahçe düzenlemesine yardımcı olduğu Arslanbey İlköğretim Okulu’nda incelemelerde bulundu. Poyraz eksik kalan yerlerin ise yine kurumlarınca yapılacağı sözünü verdi.

Arslanbey İlköğretim Okuluna yapılan bahçe düzenleme hizmetini yerinde gören Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz şunları söyledi: “Eğitim konusunda yapmış olduğumuz hizmetler Arslanbey İlköğretim Okuluna yapmış olduğumuz hizmetle sınırlı değildir. 6 yıldan bu yana şehrimizin muhtelif yerlerinde bulunan dört bir tarafındaki bütün ilköğretim olsun lise olsun bahçelerini asfalt yapıyorduk, okulların bahçelerindeki asfaltların yüzde 90’ı bizim dönemimizde yapılmıştır. Son iki yıldır ise özellikle kilit parke fabrikasını kurduktan sonra tamamen bütün okullarımızın bahçelerini parke yaptık. Şehrimizin merkezinde bulunan yaklaşık 40–50 okulumuzun bahçesini kilit parke ile döşedik.

Üzerimize düşen görevi yaparız

Milli Eğitimle zaten birçok konuda beraber çalışıyoruz, bundan sonrada yapılacak okullarımızda da ne yapışması gerekiyorsa Kahramanmaraş Belediyesi olarak bize düşen görevleri yapacağız. Okul aile birliğine ve Okul Müdürümüz Ali Arastacı’ya teşekkür ediyorum. Bu gibi hizmetler imece usulü ile beraberlik sonucunda ortaya çıkıyor. Eğitim yuvarlarını elimizden geldiğince daha güzel ortamlara dönüştüreceğiz, ortam güzel olduğu zaman okuyanda okutanda zevk alarak bu işi yapacaktır.” Diye konuştu

Başkan Poyraz’a teşekkür

Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın yaptığı hizmetten ve gerçekleştirdiği ziyaretten memnuniyetini dile getiren Arslanbey İlköğretim Okulu Ali Arastacı ise “4 yıldan bu yana Kahramanmaraş Belediyesi ile iş birliği yaparak okulumuza çok hizmetler kazandırdık. Okulumuzun bahçesinin parke yapılması ve ihata duvarının örülmesi, sıvanması gibi alanlarda belediyemizden çok sayıda destek aldık. Okulumuzun arka tarafında bulunan az bir alanın parke döşenmesi için başkanımız söz verdiler ve inşallah en kısa zamanda oranın açılışında da başkanımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız. Çalışmalarından ve katkılarından dolayı Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a teşekkür ediyorum.” Dedi.

Okulun çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Poyraz ayrıca Okul Müdür Yardımcılarından Ahmet Uçar, Hakkı Erdemir ve Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Nurcan Tuğrul’la bir süre sohbet etti. (Manşet - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2008, 15:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengiz Şimşek
Cengiz Şimşek - 12 yıl Önce

Bu şehirde yaşayan bir vatandaş olarak hemen her hafta, her ay Belediyemizin hizmetlerini büyük memnuniyetle görüyoruz Şu son altı yılda neler yapılmadıki, Karasu, fuar merkezi, Atatürk parkı, Şehrin her tarafındaki yeni açılan çevre yolları, tamamen Belediye imkanları ile şehrin kenar mahallesine yaptırdığı muhteşem İlköğretim okulu, Yıllardır pis su kanallarının aktığı dereleri Trilyonlar harcayarak kapatması, Şehrin hemen her köşesine yaptırdığı parklar, mesire alanları ki son yaptırmış olduğu Kılavuzlu Mesire alanını takdirle karşılıyoruz. Tabiki hizmetler bununla sınırlı kalmamıştır. Her geçen gün büyüyen bu şehrimizin her mahallesinde, her sokağında belediyemizin hizmetlerini görebiliiz. Tabiki görmek istersek. Bakın Başbakan K.Maraş'a geliyor Belediyenin açlışlarının yapıyor ve buradan o kadar memnun ayrılıyorki, Şehrimizden ayrıldıktan sonra Üç ayrı yerde K.Maraş Belediyesini övüyor. Malesef bu şehirde görev yapan eski siyasetciler, Sayın POYRAZ'ın hiç bir hizmetinin görmeyip kıskançlıktan, hasetlikten yanıp kavrulmaktadırlar. Ben o Eski Siyasetcilere kızmıyorum. Her insanın bir kapasitesi vardır. Bazı insanlar göreve gelir, nasıl koltuğumu korurum diye laf siyaseti yapar, biriside gelir Halka hizmet hakka hizmettir der gece gündüz çalışır hiçbir siyasi heap yapmaz, hizmetiyle kendinden söz ettirir. .. Yerel seçimler yaklaşıyor, bazı insanlar yine ucuz eleştirilere başlıyıor. Tabi bu eleştirileri menbağı bellidir. Görev yapıp bu şehre hiç bir hizmette bulunmayan siyaseti bağ evlerinde yapan insanlardan başkası değildir. Ben her zamanki gibi doğruları söylüyorum. Sayın Mustafa POYRAZ ile Belediyecilik çoooook değişti. Bazılarının hayalinde olmayan hizmetleri yaparak, Belediyecilik çıtasını yükseltti. Bu çıtayı bu ülkenin Belediyeci Başbakanı görüyor takdir ediyor, bu şehrin sağduyulu vatandaşı görüyor takdir ediyor. Bazı insanlarda görmek istemiyor kalp gözlerini kapatmışlatsa ben ne yapaym. Sayın Poyraz'ında hakkında hayırlı ise beş yıl daha şehrimize kendini yetiştirmiş profesyonel bir şekilde hizmet etmesini temenni ediyorum. Fakat Sayın Mustafa Poyraz Beyin yeni döneme girerken Çok iyi halk ile ilişkileri iyi kuran teknik kadrolarla yoluna devam etmesi gerekir. İNSANA VERİLEN DEĞERİN ÖLÇÜSÜ İNSANA YAPILAN HİZMETLE MUKAYESE EDİLİR. Herşeye rağmen memleketim için hayırlısı ne ise o olsun.

SIRADAKİ HABER

banner63