Büyükşehir'in 'Değerler Eğitimi' devam ediyor

Büyükşehir'in 'Değerler Eğitimi' devam ediyor

Kısa adı KADEP olan Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin okullarda öğrencilere yönelik verdirdiği değerler eğitimi tüm hızıyla devam ediyor.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği Milli ve manevi değerleri okul ortamına yansıtarak uygulamak ve pekiştirmek, öğrencilerin bu değerlere bağlılıklarını artırmak, iç motivasyonlarını geliştirmek ve iletişim becerileri yüksek bireyler yetiştirebilmek amacıyla 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılından itibaren uygulamaya başlanan KADEP kapsamında bu yıl da yeni öğretim müfredatına giren değerler eğitimi çerçevesinde her ay bir ana değer 2  de alt değer olmak üzere toplamda 24 değer belirlenmiş olup bu değerler çerçevesinde okullarda çeşitli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.


Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi ile öğrencilerin bilgili, kültürlü yetişmeleri sağlanırken aynı zamanda kendi evrensel değerlerine ve mahalli değerlerine saygı duymayı, onlardan haberdar olup, onlar üzerine kendini geliştirmeyi ve belli bir seviyeye çıkarmaları hedefleniyor. İyilik, doğruluk, doğru sözlülük, yardımseverlik gibi evrensel ve insani değerlerin yanı sıra kendi milletimize ait öz değerlerimiz olan vatan, millet, bayrak sevgisi de işleniyor.


Nurhak, Ekinözü ve Elbistan ilçelerindeki okullarda verilen eğitimlerde sahne alan Salman Kapanoğlu, kullandığı mizahi bir dille öğrencilere Kasım ayının değeri olan tutumluluk üzerine eğitimler veriyor.


Bunun yanı sıra Afşin, Andırın, Göksun, Pazarcık, Çağlayancerit, Türkoğlu, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerindeki okullarda da devam edecek ve Aralık ayı içerisinde ise 'Merhamet' konusu işlenecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63