Çağlayancerit'li öğrencilerden Valiliğe ziyaret

Çağlayancerit'li öğrencilerden Valiliğe ziyaret

Güvenli Gençlik, Güvenli Gelecek” Projesi Kapsamında Çağlayancerit İlçesinden Gelen Öğrenciler Valiliği Ziyaret Etti.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, suç ve suç örgütleri ile topyekûn mücadeleyi sürdürmek, ortaöğretim çağındaki gençlerin suç örgütlerince yanlış yönlere çekilmesini önlemek, öğrencileri birbirleri ile kaynaştırmak, devleti ile bütünleştirmek, tarih bilinçlerini artırarak milli birlik ve beraberlik duygusunu aşılamak, gençlerimizin bu bilinçle geleceğine sahip çıkmaları amacıyla “Güvenli Gençlik, Güvenli Gelecek” gezi projesi düzenledi.

Projenin ilk aşamasında; 2009–2010 eğitim ve öğretim yılı içerisinde, ilimiz lise ve dengi okullarının 12. sınıflarında öğrenim gören, üniversite 1. basamak sınavına giren ve 2. basamak sınavına hazırlanan Nurhak, Ekinözü, Çağlayancerit ve Andırın ilçelerinden derslerinde başarılı 40’ar öğrenci olmak üzere toplam (160) öğrenci il merkezimize getirilerek şehir gezisi (Şehitlik, Kale, Sütçü İmam Türbesi, Ulu Cami, Taş Medrese, Kapalı Çarşı) ile kamu kurumlarını ziyaret ve soysal aktiviteler gerçekleştiriliyor.

“Güvenli Gençlik, Güvenli Gelecek” gezi projesi kapsamında Nurhak ve Ekinözü İlçelerinden sonra Çağlayancerit İlçesinden gelen 40 öğrenci Valiliği ziyaret ettiler. Valilik toplantı salonunda öğrencilerle sohbet eden Vali Vekili Volkan Barış Göçmez, Polisin asıl görevinin yanı sıra, projeler düzenleyerek vatandaş ile işbirliği içinde olması, vatandaşla kaynaşmasının başarılı bir çalışma olduğunu söyledi. Vali Vekili Göçmez konuşmasında, “Bizler yaptığımız mesailerde sizlere daha iyi bir ortam hazırlama gayreti içindeyiz. Biz Valilik olarak okullara ve eğitime büyük önem veriyoruz, öğrencilerimizle birlikte olmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. İnsanın yaşı çabuk geçiyor. Gençliğinizin kıymetini bilin ve size verilen fırsatları iyi değerlendirin. Sizlerin ileriki yılarda başarılı olup, ülkemize iyi hizmetler yapacağınıza inanıyor, derslerinizde başarılar diliyorum” dedi.

Çağlayancerit 80. Yıl Çok Programlı Lisesi öğretmenlerinden Sedat Dokucu, öğrencilerin unutamayacakları bir gün yaşadığını, çok kapsamlı bir gezi olduğunu söyleyerek, tüm öğrencilerin bunu yaşamasını gerektiğini söyledi. Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğüne düzenlemiş olduğu proje için teşekkür etti.

Vali Vekili Volkan Barış Göçmez ziyaretin sonunda Valilik tarafından hazırlanan kitap setini Çağlayancerit’ten gelen öğrenci ve öğretmenlere hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2010, 07:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66