Doğukent'li kadınların okul isyanı!

Doğukent'li kadınların okul isyanı!

Kahramanmaraş'ta, çocuklarının 8 yıldır prefabrik binada sağlıksız koşullarda eğitim görmesine isyan eden bir grup kadın, okul önünde eylem yaptı.

Dereköy yolu üzerindeki yeni yerleşim birimi Doğukent Mahallesi'nde bulunan Doğukent İlköğretim Okulu önünde bugün sabah saat 07.00'da çocukları ile birlikte gelen yaklaşık 50 kişilik kadın grubu seslerini duyurabilmek için eylem yaptı.

Açtıkları pankartlarla protesto gösterisinde bulunan kadınlar, çocuklarının 8 yıldır prefabrik binada eğitim gördüğünü ve şartların hiçte sağlıklı olmadığına dikkat çektiler.

Çevre mahallelerde yaşayan vatandaşların Doğukent İlköretim Okulu hakkında 'Ahır' yakıştırması yaptığını söyleyen protestocu kadınlar, okulda farelerin cirit attığını iddia ettiler.

Seslerini duyurabilmek için ana yola doğru ilerleyen ve 'Okul bizim hakkımız söke söke alırız' sloganları atan grup yolu trafiğe kapatmak istedi. Olay yerine polis ekiplerinin gelmesi ile bu eyleminden vazgeçen kadınlar daha sonra Milli Eğitim Müdürü'nün gelmesini istediler.

Emniyet güçlerinin ikna etmesi ile eylemlerinden vazgeçen kadınlara teneffüs zilinin çalması ile birlikte öğrenciler de destek verdi. Okul bahçesine hep birlikte koşan öğrenciler tıpkı anneleri gibi 'Okul bizim hakkımız söke söke alırız' sloganı attı.

Öğrenciler daha sonra öğretmenlerinin uyarısı ile birlikte sınıflarına yeniden döndüler. Okul önünde Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül'ü bekleyen kadınlar daha sonra okula giderek Akgül ile bir süre görüştüler. (www.kanal46.tv)

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2007, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63