Düğün Tadında Okuma Bayramı!

Düğün Tadında Okuma Bayramı!

Dulkadiroğlu İlçesine bağlı Doğukent Mahallesinde bulunan Yaşar Gölcü İlkokulu 1- B sınıfı öğrencilerinin okuma bayramı etkinliği, düğün coşkusuna dönüştü.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, ‘hayat bayram olsa’ müziği eşliğinde 'ponpon' gösterisi ile devam etti.


Okul müdürü Bekir Güneşlice yaptığı konuşmada bu güzel etkinlik için öğrencileri tebrik etti. Öğretmenlerine ve velilere teşekkür etti. Sınıf öğretmeni Candan Yıldırım ise duygusal bir konuşma yaparak; bir öğretim yılının dolu dolu geçtiğinden bahsederek, desteklerinden dolayı velilerine teşekkürlerini sundu.


Sonra slâyt gösterisi ile öğrencilerin öğretim yılı boyunca yaşadıkları görüntüler canlandırıldı. 1-B sınıfı öğrencileri meslekler etkinliği ile izleyicilerden bol alkış aldı. Okuma yazmanın önemini anlatan şiirlerden sonra semazen gösterisi yapıldı. Programda sürpriz olarak akordeon eşliğindeki Kafkas oyunlarında minikler, yetenekleriyle izleyicileri şaşırttılar.


Küçükler sırasıyla sıra gecesi, kına gecesi ve damat halayıyla okuma bayramı şölenini, düğün coşkusuna dönüştürdüler. Küçüklerin performansı görmeye değerdi. Sahnede büyük alkış aldılar. Program bitiminde izleyenlere "okuma bayramı böyle olur." dedirten öğrenciler; okuma belgelerinin dağıtılması ve ikramlarla muhteşem programı renklendirdiler.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63