Erdem Beyazıt Kahramanmaraş'ta anıldı

Erdem Beyazıt Kahramanmaraş'ta anıldı

Edebiyat dünyasının önemli simalarından olan ve geçen yılın Temmuz ayında kanser tedavisi görürken hayatını kaybeden, eski Milletvekili, şair - yazar Adil Erdem Beyazıt memleketi Kahramanmaraş’ta anıldı.

Kahramanmaraş’ta sosyal yaşamdan siyasete kadar etkisi ve saygınlığı bulunan Saçaklızade Vakfı tarafından organize edilen program Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, öğrenciler tarafından Beyazıt’ın şiirleri okundu, hayatını anlatan tanıtım filmi gösterildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöven, vakfın kurucusu İsmet Karaokur ile Şair-Yazar Adil Erdem Beyazıt’ın arkalarında çok güzel eserler bıraktıklarını belirterek, kendilerine de güzel ve iyi olmayı öğütlediklerini söyledi.

Beyazıt’ın yakın dostlarından eski milletvekili Hasan Seyithanoğlu ise Beyazıt ile dostluklarını ve anılarını anlattı. Dostun yol demek olduğunu ifade eden Seyithanoğlu; “Bu efendi benim 63 yıllık dostumdu ve güzel bir yürüyüş üzerineydi. Ona karşı zerre kadar kırgınlığım olmadı, hakkını ödeyecek kadar da güçlü değilim. Bizim dostluğumuz madde ile kıyaslanamayacak bir dostluktu” dedi.

Özel Beyza Lisesi ve İlköğretim Okulu öğrencileri’nin Adil Erdem Beyazıt’ın şiirlerini seslendirdiği ve duygulu anların yaşandığı programa; TBMM Başkan Vekili Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, AK Parti camiasının duayen ismi Ali Sezal ve Yazar Rasim Özdenören’in yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı. (www.kanal46.com)
YASAL UYARI:Kanal 46’da yayımlanmış her türlü haber, görüntü ve fotoğraf gibi görsel malzeme, bilgi ile belgelerin tüm yayın ve telif hakları saklıdır. Ajans 46 aboneleri dışında, Kanal 46'nın onayı olmadan haber ve yazı içeriğini iktibas etmek veya yeniden yazılı ya da internet ortamında yayınlamak kesinlikle yasaktır. Kanal 46 bu konudaki her türlü yasal haklarını saklı tutar.

"Kanal 46; Basın Meslek İlkelerine Uyar"

Bağımsız ve bağlantısız haberin altındaki imza: KANAL 46.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2009, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67