Eyüp Sultan İlköğretim Okulu inşaatı bitmek üzere

Eyüp Sultan İlköğretim Okulu inşaatı bitmek üzere

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından Eyüp Sultan Mahallesi’nde yaptırılmakta olan 24 derslikli İlköğretim Okulu inşaatı devam ediyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokolü imzalanan ve Kahramanmaraş Belediyesi tarafından inşası gerçekleştirilen okulun 2008–2009 eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi için çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi.

24 derslikten oluşacak, bodrum ve zemin katın yanı sıra 2 kat üzerine inşa edilen İlköğretim Okulu’nun kaba inşaatı tamamlandı. Dış cephe boyasının yapıldığı, yer döşeme ve çevre düzenleme çalışmalarının da devam ettiği okul inşaatı Kahramanmaraş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştiriliyor.

Belediye olarak kentin her türlü sorununu özverili çalışmalar ile çözmeye çalışarak hizmet ettiklerini belirten AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Belediye olarak en önemli hizmetlerinden birinin de eğitim yatırımları olduğunu söyledi.

Başkan Poyraz; konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Belediyemizce yaptırılan İlköğretim Okulu’nun 2008–2009 eğitim yılı itibariyle bölgemiz çocuklarına hizmet vermeye başlaması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Okul büyük oranda tamamlanmış durumda. Çevre düzenlemesi yapılıyor. Eylül ayında teslim edilecek olan 720 öğrenci kapasiteli okulumuz inşallah 2008–2009 eğitim ve öğretim yılında hizmet vermeye başlayacak. Okulda bulunan kreş, spor salonları ve bilgisayar sınıfları ile öğrenciler daha çağdaş ve modern eğitim alacaklar.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2008, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66