FLAŞ: 6 İlköğretim öğrencisi çıldırdı!

FLAŞ: 6 İlköğretim öğrencisi çıldırdı!

İlkokul öğrencilerinin son günlerde huyu değişti. Nedenini araştıran veliler korkunç gerçekle karşılaştı.

BURSA’da bir ilköğretim okuluna giden 4-C sınıfı öğrencilerinden bazılarırnın evde agresif davranışlarda bulunup, bıçakla koltukları kesmesi, perdeleri yırtması, öğretmen dayağını ortaya çıkardı.

Bazı öğrencilerin vücutlarında doktor raporu ile dayak izlerinin belirlenmesi üzerine sınıf öğretmeni 40 yaşındaki Fatma T. açığa alınarak, hakkında soruşturma başlatıldı.

Merkez Yıldırım İlçesi'nde bulunan İlköğretim Okulu 4-C sınıfı öğrencilerinden 11 yaşındaki G.Ç., B.A., E.T., C.T., T.Y. ve E. C. O.'nın, son bir haftadır evlerinde agresif tavırları ve ellerine geçirdikleri bıçak ile koltuklara ve eşyalara zarar vermesi ailelerinin dikkatini çekti.

Geçen hafta çocuklarını okula getiren veliler kendi aralarında yaptıkları konuşmada sorunun ortak olduğunu belirleyince okul çıkışı konuştukları çocuklarından öğretmenleri Fatma T.’ten dayak yediklerini öğrendi.

KAFASINI TAHTAYA VURUP, YERDE TEKMELEMİŞ

Aileleri tarafından hastaneye getirilen çocukların vücutlarında darp izleri bulundu. Kafasındaki şişlik nedeniyle oğlunun devlet hastanesinde olası beyin kanamasına karşı bir gün süreyle müşahede altında tutulduğunu açıklayan anne şunları söyledi:

“Oğlumun başında ve burnunda yaraları görünce kendisine ne olduğunu sordum. Önce, ‘top oynarken düştüğüm için oldu’ dedi. Hastaneye getirdik doktorlar beyin kanaması şüphesiyle kendisini bir gün süreyle müşahede altında tuttu. Olay ortaya çıkınca B. bu kez bana gerçeği söyleyip, derste kalemini açmak için ayağa kalktığında öğretmeninin kafasını tahtaya vurduğunu, yere yatırıp tekme attığını söyledi.

B.’nin evdeki eşyalara diğer arkadaşları gibi zarar vermesinin nedeni de buna bağlıyoruz.”

Çocuğunun öğretmen korkusu yüzünden okula gitmek istemediğini, devamsızlıkların okuldan atılma aşamasına geldiğini söyleyen Belgin anne, öğretmen Fatma T.'tan şikayetçi olduklarını söyledi..

ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI

Dayak attığı öne sürülen öğretmen Fatma T. hakkında şikayet üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. Dün gazetecilerin okula gitmesi üzerine de T. açığa alındı. Okul yöneticileri, devlet memuru olduklarını gerekçe göstererek konuyla ilgili konuşmak istemediklerini fakat soruşturmanın sürdürüldüğünü söyledi.

Bu arada, velilerin şikayeti üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi de, psikologu kontrolünde dayak yediği öne sürülen öğrencilerin ifadelerini aldı. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2010, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66