FLAŞ: Gözü yaşlı anneden şok iddia!

FLAŞ: Gözü yaşlı anneden şok iddia!

“İkiz çocuklarımdan bir tanesini daha bir aylıkken, kocam para karşılığı sattı. Aileme ve çevreye öldü dedirtip bu zamana kadar acı gerçeği kimseye söylememem konusunda ölümle tehdit etti. Diğer çocuklarımın da kimliklerini alıp onları da satacağını söyledi. 7 çocuğumun üzerine birde kız kaçırınca, dünyayı başımıza yıktı. Şikayetçiyim.”

Kahramanmaraş son yıllarda yaşanan bir aile dramına daha şahit oldu. 11 yıl önce kaçarak evlendiği D.B ile geçim sıkıntısı nedeniyle daha evliliğinin ilk yıllarında sorunlar yaşamaya başlayan Meral B. Kocasının evden ayrılmasıyla 50 metrekarelik kiralık evinde 7 çocuğuyla birlikte yaşam savaşı veriyor. Kocasının kendilerini yüzüstü bırakıp kaçırdığı bayanla gittiğini iddia eden Meral B. Özellikle 11 aylık ikizlerine süt alamadığını, ev sahibinin ise kira konusunda kendilerini rahatsız ettiğini belirterek yetkililerden yardım istedi.

Huzursuzluğun temeli 11 yıl öncesine dayanıyor. Önce tanışıp kısa bir flört aşamasından sonra Durdu B ile kaçarak evlenen Meral B. Yaşadıklarına isyan ediyor. Satıldığı iddia edilen çocukla beraber 8 çocuğu olduğunu ve bunların 6’sının ikiz olduğunu ifade eden gözü yaşlı anne Meral B. Satıldığı iddia ettiği çocuğunu unutamadığını, daha bir aylıkken kocasının kendi kucağından sökerek aldığını ve para karşılığı Elbistan’da çocuksuz bir aileye para karşılığı sattığını iddia etti. Çocuğunun henüz bir aylıkken aldıkları elbiseleri kokladığını ve çocuğunun özlemiyle uykusuz geceler geçirdiğini vurgulayan Meral B çocuğunun bulunması konusunda yetkililerden yardım istedi.

11 yıllık evliliği sırasında eşinden şiddet gördüğünü bunu kanıtlayan hastane raporlarının da olduğunu ifade eden Meral B. Çocukları için evliliğe katlandığını, en son eşinin iki ay önce Afşin’de yaşarken bekarım deyip yalan söyleyerek bir kız kaçırdığını, kadınında, evli 7 çocuklu birisi olduğunu öğrenince gitmek istediğini, fakat eşi tarafından zor kullanarak gönderilmediğini söyledi. Yaklaşık 10 gündür eşinin o kaçırdığı kadınla evi terk ettiğini ve en büyüğü 10 yaşında en küçüğü 11 aylık olan 7 çocuğa bakamayacağını söyleyen Meral B. Çocuklarını yurda teslim edeceğinin altını çizdi.

İŞTE ŞOK VE KAHREDEN İDDİA!

“Ben 5 kez doğum yaptım. Yaptığım doğumlardan 3’ü ikiz oldu, diğer ikisinde de birer tane oldu. Normalde çocuk sayımız 8 olması gerekirdi. Eşimle mutlu bir evliliğimiz olmadı. Daha önce Afşin’de oturuyorduk, eşim çalışmadığı için devamlı geçim sıkıntısına dayalı tartışmalarımız oldu. O zamanlarda çok şiddet gördüm. 2,5 yıl önce yine doğum yapmıştım ve önceki gibi ikizimiz olmuştu. Allah’ım bana bir kız bir de evlat vermişti. Daha ikizlerim bir aylıkken eşim birini satacağını söyledi. Zaten cahillik başa bela, cehalet olmasaydı kaçmazdım. Ne kadar karşı çıkmama rağmen, o zamanlarda bir aylık olan kızımı alarak benden kopardı ve Elbistan’da bir aileye sattığını söyledi. Evladımın parasıyla kahve köşelerinde belirli bir süre günün gün etti. O tarihlerde eşime kaçtığım için aileme de yüzüm yoktu.

O kadar uğraşmama rağmen ve ağlamama rağmen çocuğumu benden aldı. O tarihlerde kimseye söylememem konusunda beni ölümle tehdit etti. Bende korktuğum için kimseye söyleyemedim, aileme de öldüğünü söyledim, mecburdum çünkü.

Peki eşiniz 7 çocuğun üzerine nasıl birini kaçırdı, bu olay nerde oldu?

Afşin’de gerçekleşti bu olay. Biz Afşin de otururken bana ve çocuklarıma hiç bakmıyordu. Benim oturduğum evin kirasını komşularımız verdi, Afşin Belediye Başkanının Kardeşi verdi ve şuanda da kiramı o vermekte. Aynı zamanda odunumu kömürümü de alıyor. Ama maalesef eşim kazandığı tüm kazançlarını kendi zevkleri için harcadı. Ne bana nede çocuklarıma hiçbir yararı olmadı bu güne kadar. Ben el alemin fitresiyle, zekâtıyla, çevrenin yardımlarıyla geçimimi sağladım. Afşin’de Kaymakamlık, Belediye bana hep onlar yardım etti. 2 sene Afşin de aynı evde oturdum 2 sene de kiramı Afşin belediye başkanının kardeşi ödedi. Elektriğimi, suyumu Afşin Belediye Başkanı yatırdı. Yani bu adamın bana hiç bir yararı olmadı, hatta yararından çok zararı dokundu. İşten geliyordu gecenin saat 12 sinde bana ekmek bul, yemek bul diyip beni dövüyordu kendinin çalıştığı halde. Ben ne yapabilirdim bana işe giderken ekmek parası bile bırakmazdı. Ben çalışmam etmem nerden bulurum yemek yapacak parayı kendisi bir lokantada çalışırdı bana derdi gelip yemek hazırla ekmek bul diye kendisi 12 ye kadar kumar oynar, kahvede takılırdı, gelmezdi yani eve o hep âlem peşindeydi.

Peki, 7 çocuğu ve siz varken bu kız kaçırma cesaretini nasıl buldu sonuçta 7 çocuğuna da size de bakmamış. bu süreç nasıl gelişti?

Zaten bunun işi sürekli böyle onu dolandırır bunu çarpar hayatı hep böyle geçti. Kaçırdığı kız da çok saftı, çok cahildi akli dengesi de sağlıklı değildi, zaten onun için ararken bu kızı bulmuş yani. Ben Afşin de çok sıkıntı çektim çok canım yandı 2 ay çocuklarıma el baktı ve bu durum beni çok üzdü. Dedim ki yani benim eşim sağ ama maalesef ne bana nede çocuklarıma yararı yok. Çok ağladım o dönemler çok zorlandım. Hatta bir ara dedim ki çocukları götürüp üstüne bırakım. Ve ben kendisine bu niyetle telefon ettim” gel beni götür “dedim Afşin’den bir araç tutarak. Çocuklarla beni aldı buraya geldik. Dedi ki” kaçırdığım kızla anlaşın “dedi. Bende” tamam anlaşırım “dedim bayanda zaten çok sefil bir bayan 2–3 gün denedim ve “bize asla ayrımcılık yapmayacaksın “dedim, onu nasıl göreceksen beni de öyle göreceksin dedim. Ama baktım bu ayrımcılık falan yaptı ve zaten ben birleşme niyetiyle gelmemiştim sadece çocukları bırakmak için gelmiştim. Ve ben bir gün çocukları bıraktım bir akrabamın yanına gittim. 1 hafta falan akrabamda kaldım, oraya gittim adam bana saldırdı, bende o arada sinir krizi geçirdim acile kaldırıldım. Daha sonra aynı iş yerimde işime devam ettim. Ve nerde bir çocuk görsem oturdum ağladım çocuklarımı çok özledim bu ayrı kaldığım süre zarfında, dayanamadım. Sonra yine evin oraya gittim bana “son bir şans ver, çocuklarımız için” dedi ve bende sadece çocuklarım için son bir şans daha verdim. Geri evime yerleştim ama bu defa da değişen hiçbir şey yoktu. Eskisi gibi olmaya başladı. Yine bana saldırmaya devam etti, ona rağmen yine ben çalıştığım için sigarasını falan aldım. Çalıştığım iş yerinde patronumdan rica ettim “eşimi işe alabilirimsiniz” diye. Ertesi gün patron gelsin görüşelim dedi ama iş yerini ve alacağı maaşı falan da beğenmedi ben burada çalışmam dedi ve çalışmadı.

Kaçırdığı bayanla aranız nasıldı?

Onunla aramız çok iyiydi. O bana abla demeden hiç konuşmazdı saygılıydı, çocuklarıma da iyi bakıyordu kendi çocukları gibi.

Sizin bir iddianız daha vardı kaçırdığı bayana bekâr olduğunu söylediğini iddia ettiniz. Peki, bayan bu eve gelip de çocukları ve sizi görünce tepkisi ne oldu?

Zaten ilk intiharına bu nedenden dolayı kalkıştı. ‘Ben bilmiyordum, aradan çekilirim kimsenin yuvasını bozmak istemem siz mutlu olun’ dedi. Beyime “bana izin ver ben gidim sen çocukların ve eşinle mutlu ol” dedi ama eşim izin vermedi” hayır, ikinizde duracaksınız ikinizi de bırakmayacağım” dedi. O kadın gitmeyi çok denedi “abla bana para ver, ben anneme telefon edeceğim ve gideceğim “dedi ben para verdim ama beyim telefon etmesine müsaade etmedi, göndermedi.

Peki, eşinizin şuan nerde olduğunu, nereye gittiğini biliyor musunuz?

Valla 2 gün önce bana telefon etti Kahramanmaraş’a bağlı bir köyde olduğunu söyledi. Ama orada olmadığını tahmin ediyorum. Başka yerde diye tahmin ediyorum. Bana açıkça söylemiyor yerini. Ben aranıyorum saklanıyorum dedi. Bende “çocukları ne yapacaksın “ dedim oda “ artık benden baba olmaz. Başınızın çaresine bakın “dedi.

Peki, bu bayanla beraber mi gittiler? Siz ne yapmayı düşünüyorsunuz bundan sonra?

Evet, birlikte gittiler. Ben öksüz büyüyen biriyim ve ben çocuklarımı öksüz bırakmak istemiyorum. O yüzden bilemiyorum yani tam olarak ne yapacağımı. Şimdi ben de çocuklarımda çok zor durumda ve eski iş yerimle dün görüştüm bana gel çalış dediler ama ben kabul etmedim çünkü çocuklarım gene ele kalacaklar aklım onlarda olacak.” (MANŞET GAZETESİ, 10.07.2008 - www.kanal46.tv)

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2008, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66