Furkan, “Konferansımıza herkes davetlidir”

Furkan, “Konferansımıza herkes davetlidir”

Furkan Eğitim ve Hizmet Derneği 17 Ocak 2015 Cumartesi günü yapılacak olan Konferansa herkesin davetli olduğunu söyledi.


Alparslan Kuytul Hoca’nın konuşmacı olarak katılacağı: İslam toplumları kendi kültür ve medeniyetinden gittikçe uzaklaşmakta; daha da kötüsü batıyı ve batılı taklit eder bir hale gelmektedir. Kendi öz medeniyetinden tiksinen ve batıya imrenen insanımız tam bir buhran toplumuna dönüşmüştür. Ahlaksızlıklar artmakta, içki, uyuşturucu bağımlılığı ve fuhuş gittikçe yayılmakta cinayet şebekeleri cadde ve sokaklarda ölüm kusmaktadır. İnsan kulluğunu ve yaratılış gayesini unutup dünya nimetlerine önem verip uhrevi değerlere gereken değeri vermeyerek peygamberi bir hayat yaşamaktan mahrum kalmaktadır. Toplumun bu durumundan rahatsız olmayan hemen hemen yok gibidir. Ama kurtuluş çaresini yanlış yerde arayan insanımız her defasında bir kez daha hayal kırıklığına uğramaktadır.


Oysa âlemlerin rabbi olan Allah gönderdiği kitabıyla ve peygamberiyle insanlığı bu elim durumdan kurtararak onları yüceltmeyi amaçlamaktadır. Bu yücelme ise ancak Hz. Peygamber’e layık bir ümmet olunduğu takdirde gerçekleşebilir. İnsana ve insan fıtratına uygun olan İslam medeniyetinde kula kulluk sona erecek, insanlar arasında adalet ve kardeşlik tesis edilecektir.


İşte bu gayeyle Furkan Eğitim ve Hizmet Derneği olarak 17 Ocak 2015 Cumartesi günü akşamı saat:18:30’da Saffron Hotel Düğün salonunda “İslam’ın Kulluğa Bakışı” konulu bir konferans düzenleyeceğiz. Alparslan Kuytul hocaefendi’nin konuşmacı olarak katılacağı programımızda Kuran tilaveti, şiir dinletisi, Sinevizyon, ilahi ve marşlarıyla Grup Furkan da yer alacaktır.


Bayanlara da yer ayrılmış olan programımıza giriş ücretsizdir. Bu vesileyle tüm halkımızı programımıza davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2015, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63